Intalnire in vara - traseu Transfagarasan!!!

Planificari, discutii si poze
Scrie răspuns
Avatar utilizator
robbycar
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 08, 2008 12:01 am

Mesaj de robbycar » Lun Iul 07, 2008 10:32 pm

Azi am vorbit cu Bogdan din Bucuresti cu czt-ul si a zis ca urca si el cu noi sambata dar nu se cazeaza.

Avatar utilizator
zeus_anoxia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 12, 2008 7:22 pm

Mesaj de zeus_anoxia » Mar Iul 08, 2008 11:24 am

Mdea... am sunat azi pt confirmarea rezervarii mele si m-au anuntat la modul cel mai elegant ca nu exista nici o rezervare pe numnele meu... si ca nu mai au camere cu baie in camera.
Sa vad daca mai pot gasi ceva pe undeva. Sunt sanse sa nu mai fiu prezent la intalnire.

Avatar utilizator
dionut77
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 03, 2008 3:50 pm

Mesaj de dionut77 » Mar Iul 08, 2008 12:30 pm

Eu am sunat si mi s-a confirmat rezervarea (am si platit intregal acum vre-o saptamana). De asemenea am vorbit si cu Erlo care mai trebuie sa finalizaze niste discutii cu doamna de acolo

Zeus imi pare rau de incurcatura ta, dar ia legautra cu Erlo si poate rezolvam ceva, daca nu, iti iei un pat pliant (sau saltea gonflabila, cort, sac de dormit, ceva) si iti gasim un loc sa te cazam. By the way, lasa si tu un nume si un nr de telefon sa dam mai usor de tine.

Avatar utilizator
erlo
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Lun Aug 27, 2007 11:06 am

Mesaj de erlo » Mar Iul 08, 2008 5:03 pm

Pentru zeus_anoxia

(ti-am scris si un pm dar nu stiu de ce n-a plecat inca, asa ca iti scriu si aici)

Da-mi si mie un numar de telefon (te sun eu) ca sa putem comunica omeneste, in legatura cu incurcatura de la Pensiunea Dracula.
Poti sa-mi trimiti un SMS si sa faci precizarea "Zeus_anoxia" si sa-mi pui si un nume mic cu care sa te pot apela

Iti repet aici numerele mele de telefon: 0744 673 444 / 0740 197 113

Avatar utilizator
zeus_anoxia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 12, 2008 7:22 pm

Mesaj de zeus_anoxia » Mar Iul 08, 2008 10:52 pm

QUOTE (dionut77)Eu am sunat si mi s-a confirmat rezervarea (am si platit intregal acum vre-o saptamana). De asemenea am vorbit si cu Erlo care mai trebuie sa finalizaze niste discutii cu doamna de acolo.

Asta m-a enervat cel mai mult, cand am facut rezervarea, telefonic, am intrebat daca e nevoie de avans si mi-au spus ca nu e nevoie. Acum imi zic ca nu exista rezervare pe numele meu pt ca nu le-am trimis avans.

QUOTE (dionut77)Zeus imi pare rau de incurcatura ta

Era de asteptat oarecum, dat fiind faptul ca traim in Romania.

QUOTE (erlo)(ti-am scris si un pm dar nu stiu de ce n-a plecat inca, asa ca iti scriu si aici)

Da-mi si mie un numar de telefon (te sun eu) ca sa putem comunica omeneste, in legatura cu incurcatura de la Pensiunea Dracula.
Poti sa-mi trimiti un SMS si sa faci precizarea "zeus_anoxia" si sa-mi pui si un nume mic cu care sa te pot apela

E spinoasa treaba cu PM-urile pentru ca nu verific de fiecare data cand intru casuta si nu primesc nici un fel de notificare la primirea unui mesaj nou.
Vreau neaparat sa fac traseul asta si cred ca voi lua o camera cu 3 locuri.
In alta ordine de idei... nu mi se pare o idee prea buna punerea numerelor de telefon pe forum pentru ca pot fi vazute de oricine (chiar si de cei ce nu au cont). Ai un PM cu numerele mele de mobil.
Maine voi clarifica situatia 100% si va voi tine la curent.

PS: Mi se spune Paul...
PPS: @dionut77, ai si matale PM...

Avatar utilizator
Andrei_Iasi
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Vin Noi 23, 2007 12:16 pm

Mesaj de Andrei_Iasi » Mie Iul 09, 2008 7:58 am

Ca un facut cetesc ziarul de dimineata si iata ce articol gasesc :EVZ - Transfagarasanul in groapa.Din pacate faptul ca traim in Romania se vede la tot pasul, de la o rezervare pentru o camera nu stiu unde, la bataie de joc cu care tratam lucrurile importante! Noroc ca a fi roman presupune si o doza de inconstienta si buna dispozitie ( uneori maldiva ) ce ne curge prin vene. Deci si prin urmare abia astept sa vina weekendul! Livia

P.S: tot cu acordul lui Andrei, pentru ca, ca orice romanca sadea nu ies din cuvantul barbatului

Avatar utilizator
erlo
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Lun Aug 27, 2007 11:06 am

Mesaj de erlo » Mie Iul 09, 2008 10:42 am

Gata cu nelinistile si temerile ! :-D

Totul se pare ca s-a rezolvat cu bine si pentru zeus_anoxia (mai putin cu concursul nostru si mai mult cu al sau), asa ca, fara Cris&Cris (care sunt in Italia), toata echipa este reintregita pentru sambata (fac precizarea ca echipa reintregita se refera la toti cei care si-au dorit fara rezerve aceasta iesire).

Doar atat acum, fiindca sunt grabit si am o zi incarcata azi, insa de acum si pana la intalnire ne putem apuca linistiti de perorat :-D .

Astea fiind spuse, vorba romanului - so long!

Avatar utilizator
zeus_anoxia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 12, 2008 7:22 pm

Mesaj de zeus_anoxia » Mie Iul 09, 2008 5:27 pm

Cine, cum si la ce ora pleaca Sambata (12-07-2008) din Bucuresti inspre Pitesti via A1??
Eu fac tot posibilul sa plec la 6:00 din Galati cu intrarea in Bucuresti la 9:00 in speranta de a fi la captul sudic al A1 la ora 10:00. Am cu cine sa urc in sus pe DN7c??

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Mie Iul 09, 2008 9:28 pm

Zeus , banuiesc ca stii deja , dar pe la 9.30 vom face plecarea de la iesirea din Bucuresti. La rascrucea A1 cu centura ma voi intalni cu Bogdan , Ionut , Andrei ( the hammer) , si ......am uitat cine mai vine dimineata la locul stabilit. Sunt prea obosit .
Probabil , la Pitesti ne intalnim cu Erlo si cu restul la Curtea de Arges.
Cam atat , ca nu mai pot procesa informatii
Vb

Avatar utilizator
zeus_anoxia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 12, 2008 7:22 pm

Mesaj de zeus_anoxia » Mie Iul 09, 2008 11:20 pm

ok, inseamna ca va ajung din urma pe A1. Asta daca veti merge la pas (130-140km/h). In caz contrar, va prind eu la Curtea de Arges. Sanatosi sa fim.

Cu stima,
Paul

Scrie răspuns

Înapoi la “Intalniri si evenimente mitsu.ro”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 19 vizitatori