Propunere -intalnirea De Primavara 2014

Planificari, discutii si poze
Avatar utilizator
cristi4x4
EVO I
Mesaje: 41
Membru din: Sâm Mar 05, 2011 1:54 pm
Contact:

Mesaj de cristi4x4 » Joi Ian 30, 2014 12:53 pm

La marea noastra sau a altora merge tot omul,daca criza i-a mai lasat ceva prin buzunar.Asa ca nici data nici zona nu ma atrag.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Ian 30, 2014 2:18 pm

QUOTE (cristi4x4 @ Jan 30 2014, 12:53 PM) La marea noastra sau a altora merge tot omul,daca criza i-a mai lasat ceva prin buzunar.

Sa inteleg ca persoanele care aleg muntele au ceva .. mai deosebit?

Iar daca ar fi sa ramanem in spiritul topicuui, intitulat generic "propuneri", nu vad de ce ar trebui respinsa din start o idee doar pentru ca nu ii suna bine unei singure persoane.

Avatar utilizator
sergiu c
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 19, 2013 10:39 am

Mesaj de sergiu c » Joi Ian 30, 2014 2:34 pm

Intrucat "marea"este intr-un colt al tarii,cred ca mai bine este tot un loc la munte,spre centrul tarii,avantajos pentru deplasari mai usoare pentru mai toti participantii.

Avatar utilizator
volint
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Mie Sep 28, 2011 10:17 am
Contact:

Mesaj de volint » Joi Ian 30, 2014 2:46 pm

Dau si io cu presupusul.

Intalnirile astea parca aveau ceva in comun: sa fie cat mai accesibile tuturor.

Perioada: in aprilie-mai e ok, in iunie e umpic peste mana pt mine.

Dat fiind ca in gradina noastra (mitsu.ro) sunt putine persoane active (comparativ cu alte cluburi) si sunt imprastiate pe toata suprafata tarii, punctul cel mai critic in "adunare" ramane distanta parcursa pana la locul cu pricina. Concluzionez ca cea mai echitabila solutie ar fi sa echilibram pe cat posibil distanta parcursa si timpul petrecut pe drum. Cum putem face asta?

Avatar utilizator
Donkey
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:02 am

Mesaj de Donkey » Joi Ian 30, 2014 3:13 pm

Mie imi surade ideea cu marea Vama are si ea un farmec aparte (cand nu e plina de cocalari amestecati printre restul oamenilor)
In alta ordine de idei... puneti oriunde, imi place si drumul lung, si pare sa ii placa si doamnei

Ne vedem oriunde

Avatar utilizator
cristi4x4
EVO I
Mesaje: 41
Membru din: Sâm Mar 05, 2011 1:54 pm
Contact:

Mesaj de cristi4x4 » Joi Ian 30, 2014 6:43 pm

Andrei ironiile nu i-si au locul si mai ales sensul in acest topic.Nu sunt mai ...deosebit.....pentru ca i-mi place place muntele.Resping ideea cu marea doar eu si asta nu doar pentru ca nu i-mi...suna bine ci pentru ca ideea este de a aduna citi mai multi participanti.Daca se hotaraste ca intilnirea sa fie in Vama...ok,dar nu cred ca cei din Cluj sau Timisoara si in general vestul tarii vor mai fi prezenti.

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Joi Ian 30, 2014 9:47 pm

Salutare lume.

Acum am intrat si am vazut ce ati discutat.

Ideile tuturor sunt foarte bune cu anumite amendamente:

1) In iunie este ok pt plaja /mare. Doar ca atunci unii dintre colegii nostrii fie sunt cu copii in examene, fie sunt plecati in afara.

Iar pt un week end la vama, cineva din Cj sau Timisoara cred ca ii este imposibil sa vina. Ca locatie si idee este foarte buna dar nu pt un week end.

Desi nimeni nu pronunta, CRIZA inca este prezenta, si oamenii iau in calcul multi factori, de la cazare,masa de seara, banii de buzunar pana la plinul sau plinurile de benzina sau motorina.


2) Pt a putea ajunge toata lumea tot undeva in centru cred ca ar fi bine.La munte sau in alta parte dar in centrul tarii.

3)Foarte frumos ar fi in delta. MITSU IN DELTA. Dar pt un week end este exact ca in cazul Vamii. DEPARTE!!!!

4) Ideea cu 1 mai daca sunt toti de acord o putem lasa. Unii pot veni de joi pana duminica. Altii doar de vineri. Anul asta parca 1 mai cade fie joi fie miercuri.Asa ca .....

5)Putem face in felul urmator.In cazul in care sunt doritori si timpul si banii permit.

IN DATA DE 1 MAI facem un week end prelungit la munte. In centrul tarii, fie la munte fie in alta parte. SI ASTA RAMANE INTALNIREA DE PRIMAVARA.

Daca este cazul putem face O PRIMA INTALNIRE MITSU.RO LA MARE. Si daca iese frumos putem sa facem in fiecare an cate o intalnire la mare.

Iar in toamna, ca sa fie ok, putem face INTALNIREA DE TOAMNA PE TRANSFAGARASAN.

SI ASA FACEM 3 IN 1.

Seara placuta.






Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Vin Ian 31, 2014 11:29 pm

CE ZICETI, CUM RAMANE?


Avatar utilizator
mitica
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iun 03, 2013 5:17 pm

Mesaj de mitica » Sâm Feb 01, 2014 12:51 pm

mai central zic si eu, si daca ramane 1-4 mai sa ne hotaram mai repede caci de nu, poate o fac altii inaintea noastra si nu vom mai gasi locuri asa multe...

Avatar utilizator
cristi4x4
EVO I
Mesaje: 41
Membru din: Sâm Mar 05, 2011 1:54 pm
Contact:

Mesaj de cristi4x4 » Sâm Feb 01, 2014 1:27 pm

1-4 Mai sa fie.

Scrie răspuns

Înapoi la “Intalniri si evenimente mitsu.ro”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 21 vizitatori