The old war: EVO vs. STi

Versus intre modelele Mitsubishi si modelele altor marci.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Apr 26, 2007 4:46 pm

Si uite ca am "aprins focul".

Desi multi vor considera ca poate nu e locul unui astfel de thread pe un forum care simpatizeaza EVO-ul, am zis ca totusi ar fi ok sa discutam despre asta.

Evident, aleg EVO-ul, e destul de nervos, sta mai bine pe curbe si de design pot spune ca sunt mai mult decat indragostit.

PS: un articol dragut.

Avatar utilizator
flyingboy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 26, 2007 4:58 pm

Mesaj de flyingboy » Joi Apr 26, 2007 5:05 pm

de fapt as prefera un ultralight Piper cu 4 locuri sau un motoplanor cu selflaunch (dg500 sau orice alt model)... dar na...daca tb s aleg...aleg SUBARU

Avatar utilizator
Ady
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 25, 2007 9:31 pm

Mesaj de Ady » Joi Apr 26, 2007 8:29 pm

Sincer.... aleg Subaru imi place mult mai mult , e o parere personala . Am vazut un Impreza la un japonez care m-a fascinat... Oricum tu stii ca eu am o problema cu nemtoaicele

Avatar utilizator
ExTrEmE
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 26, 2007 5:09 pm

Mesaj de ExTrEmE » Joi Apr 26, 2007 9:41 pm

Evo...imi place mai mult

Avatar utilizator
GeorgeR12
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 4:07 pm

Mesaj de GeorgeR12 » Joi Apr 26, 2007 11:57 pm

...Hmmm...eu aleg Mitshuba...nu stiu motivul concret..cu toate ca exista cateva pareri destul de profesioniste ce sustin ca Subaru sta altfel pe sosea si are alte frane..(in sensul bun);..iar sunetul este ...THE MOTHER OF ALL ENGINE......exista si alte teorii cum ca Subaru impinge botul in exterior...este foarte subvirator...;in schimb este si ceva mai complicat ca mecanica...

Avatar utilizator
pisu69
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Apr 27, 2007 2:35 pm

Mesaj de pisu69 » Vin Apr 27, 2007 2:44 pm

Daca ar fi dupa mine si banii ar fi ai mei, mi-ash cumpara SUBARU. Va explic de ce: motor boxer, mult mai asezata - intre rotzi cum se spune-sound impecabil (foarte frumos spus Mother of all engines), mult mai violent decat MITSU, adica mai barbatesc, iar la design, bate de departe, foarte agresiv, spune direct ceea ce are de zis si lumea intoarce capul dupa el, mai degraba decat dupa MITSU.

Dar cum nu e dupa mine, probabil ca o sa imi iau MITSUBA pentru ca SUBARU are probleme cu ambreiajul (le mananca rau si repede) si am mai auzit de la posesori ca are probleme cu amortizoarele spate. Am mers cu MITSU si are destule aspecte pozitive, foarte spatioasa in interior si bine pusa la punct in fiecare detaliu.

Diferentzele sunt oricum destul de mici intre ele si se bat la sutimi de secunda si imi plac amandoua.

Avatar utilizator
EVO9
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Apr 27, 2007 4:14 pm

Mesaj de EVO9 » Vin Apr 27, 2007 4:17 pm

Si EVO are probleme cu amortizoarele.

Aleg EVO

Desi aparent sunt 2 masini "la fel" sunt total diferite !

Avatar utilizator
Daniel
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 23, 2007 11:21 pm
Contact:

Mesaj de Daniel » Sâm Apr 28, 2007 10:41 am

Depinde de gustul fiecaruia, eu unul daca mi-as permite as fii in mare dubiu ce sa aleg :? , as inclina pt evo ca este o masina mai cu stil, spre subaru ca este o masina barbateasca, ideal ar fii sa le am pe ambele 8)

Avatar utilizator
EVO9
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Apr 27, 2007 4:14 pm

Mesaj de EVO9 » Sâm Apr 28, 2007 12:29 pm

Subaru barbateasca

Pai si EVO e asa usor de condus ??

In CRR majoritatea sunt femei ?

Avatar utilizator
Daniel
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 23, 2007 11:21 pm
Contact:

Mesaj de Daniel » Sâm Apr 28, 2007 3:11 pm

Ai inteles cu totul aiurea :wink: te inteleg ca esti fan mitsu, dar daca vrei sa o dam in diverse e problema ta.

Ca o curiozitate le-ai condus pe ambele? care se conduce mai usor? care dintre ele are o forta mai brutala?

Si daca te uiti la CRR, multi piloti sunt "Domnisoare" la cum piloteaja

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi VERSUS...”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori