Renault Megane RS F1 Team vs. Mitsu Lancer 1.8 / 2.0 Instyle

Versus intre modelele Mitsubishi si modelele altor marci.
Avatar utilizator
legacyb4
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 20, 2007 12:17 am

Mesaj de legacyb4 » Mar Mar 18, 2008 7:45 pm

Prefer totusi o Impreza WRX din generatia veche. Mai sunt inca pe stoc la 26.000DDP. Inca nu am comparat cifrele si acceleratiile, insa sunt convins ca Subaru ofera senzatii mai misto.

L.E. Acum am vazut acceleratia Megane-ului. WRX are 5,9 si tractiunea integrala. Deci zic eu ca la 26000 e o afacere buna.

Avatar utilizator
legacyb4
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 20, 2007 12:17 am

Mesaj de legacyb4 » Mar Mar 18, 2008 8:01 pm

QUOTE (Speedy)Ah la performante, e clar ca e meganeul peste, dar asta nu inseamna ca toti care iau lancerul diesel in loc de megane rs sunt prosti ca au facut alegerea asta. :roll:

Nu-mi amintesc sa fi scris cuvantul "prost" in postul meu. Am zis doar ce alegere as face eu dintre cele doua masini si parerea mea despre fiecare dintre ele. Atata tot. Asa ca nu e cazul ca tu, precum si alti posesori ai acestei masini sa va simtiti atacati in vreun fel :wink: .

Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Mar Mar 18, 2008 8:12 pm

QUOTE (legacyb4)QUOTE (Speedy) Ah la performante, e clar ca e meganeul peste, dar asta nu inseamna ca toti care iau lancerul diesel in loc de megane rs sunt prosti ca au facut alegerea asta. :roll:

Nu-mi amintesc sa fi scris cuvantul "prost" in postul meu. Am zis doar ce alegere as face eu dintre cele doua masini si parerea mea despre fiecare dintre ele. Atata tot. Asa ca nu e cazul ca tu, precum si alti posesori ai acestei masini sa va simtiti atacati in vreun fel :wink: .

A sters 2dor de ce m-am legat.. Oricum nevermind.. Nu mai conteaza.. Nu era cu intentia sa ne certam sau ceva de genul.. :oops:

Avatar utilizator
legacyb4
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 20, 2007 12:17 am

Mesaj de legacyb4 » Mar Mar 18, 2008 8:21 pm

QUOTE (Speedy)QUOTE (legacyb4)QUOTE (Speedy) Ah la performante, e clar ca e meganeul peste, dar asta nu inseamna ca toti care iau lancerul diesel in loc de megane rs sunt prosti ca au facut alegerea asta. :roll:

Nu-mi amintesc sa fi scris cuvantul "prost" in postul meu. Am zis doar ce alegere as face eu dintre cele doua masini si parerea mea despre fiecare dintre ele. Atata tot. Asa ca nu e cazul ca tu, precum si alti posesori ai acestei masini sa va simtiti atacati in vreun fel :wink: .

A sters 2dor de ce m-am legat.. Oricum nevermind.. Nu mai conteaza.. Nu era cu intentia sa ne certam sau ceva de genul.. :oops:


Aha...deci am ratat partea cea mai nasoala din postul tau .

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Mar Mar 18, 2008 9:35 pm

QUOTE (legacyb4)Prefer totusi o Impreza WRX din generatia veche. Mai sunt inca pe stoc la 26.000DDP. Inca nu am comparat cifrele si acceleratiile, insa sunt convins ca Subaru ofera senzatii mai misto.

L.E. Acum am vazut acceleratia Megane-ului. WRX are 5,9 si tractiunea integrala. Deci zic eu ca la 26000 e o afacere buna.

Tu vorbesti serios ?
Este cea mai buna afacere pentru cine isi doreste o masina sport.
Imi vina sa ma zgarii pe ochi. :cry:
Pana la sfarsitul anului nu pot sa mai misc nimic pentru ca am blocat banii in .. altceva si m-am mai apucat sa mai si micsorez perioada de leasing la Colt, de la 2 ani si 6 luni la 1 an...
Offfffff
Pe stoc la dealerul din Constanta nu ?
Am ratat o ocazie unica... :roll:

Avatar utilizator
legacyb4
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 20, 2007 12:17 am

Mesaj de legacyb4 » Mar Mar 18, 2008 10:54 pm

QUOTE (Cristi)Tu vorbesti serios ?
Este cea mai buna afacere pentru cine isi doreste o masina sport.
Imi vina sa ma zgarii pe ochi. :cry:
Pana la sfarsitul anului nu pot sa mai misc nimic pentru ca am blocat banii in .. altceva si m-am mai apucat sa mai si micsorez perioada de leasing la Colt, de la 2 ani si 6 luni la 1 an...
Offfffff
Pe stoc la dealerul din Constanta nu ?
Am ratat o ocazie unica... :roll:

Nu sunt in Constanta, ci la Radacini in Otopeni.
Mie-mi zici de zgariat pe ochi. Si eu am bani blocati in altceva. Ca altfel nici nu mai stateam pe ganduri. Eu puteam sa mai obtin si un discount de vreo 3000 la ea, si pretul final ma face sa visez urat noaptea de oftica.

Ma consolez cu faptul ca Lancer-ul de 1,6 consuma mai putin :-D . Desi daca e sa compar cifrele, nu sunt chiar asa departe unele de altele si iar incep sa visez urat noaptea...de data asta de draci

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Vin Mar 21, 2008 8:29 am

.................

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Vin Mar 21, 2008 9:27 am

"Noul Lancer este o masina cu valente sportive datorita catorva elemente, sasiu, design, suspensie...si toate acestea i-a indreptatit pe baietii de la marketing sa puna anunte cu titluri mari "The new Lancer Sports Sedan" ...care pe altii i-a facut sa creada, mai ales fiind vorba de Mitsubishi...ca chiar e vorba de o masina SPORT.
Apoi au aparut motorizarile, cifrele care nici nu sunt de ras, dar nici nu rup gura targului, cel putin pana acum.
"

E un citat din ce am spus mai sus.
Lancerul nu a rupt gura targului cu motorizarile.
Ma refeream la Lancerul asta "sporty".
RS-urile de la Reno, clio rs, megane rs, au cam aratat semnul prezindetial multor modele care se doresc a fi sport dar in realitate nu sunt decat niste machete frumoase.

Avatar utilizator
paul.todea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 24, 2008 12:37 am

Mesaj de paul.todea » Vin Mar 21, 2008 12:49 pm

uitati-va un pic si la noua laguna.Mi se pare mai ieftina decat lancerul.

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Vin Mar 21, 2008 1:03 pm

Din fata, e uratica.
Cel putin asa imi pare in poze.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi VERSUS...”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori