Mitsubishi Lancer vs. Honda Civic

Versus intre modelele Mitsubishi si modelele altor marci.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Lun Feb 18, 2008 4:21 pm

alx ) dupa mine comparatia asta e la misto...practic nu exista comparatii intre lancer si civic sau accord...
ce kkt sa comparam ?

Avatar utilizator
alx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Feb 18, 2008 1:00 pm

Mesaj de alx » Lun Feb 18, 2008 8:00 pm

Oi fi io mai nou pe aici dar am sesizat ca ai un simt al umorului mai... altfel.
De comparat se pot compara, de ce nu? Dupa parerea mea doar cu civic sedan sau accord. Amantrei arata beton, mai putin spatele lui lancer, sunt confortabile si semispatioase. Dar lancerul are motorizari shitty dupa parerea mea, doar dieselul meritand a fi luat in calcul. Si asta e un motor tractoras, perfect pe o masina de firma, nu pe o limuzina personala. Pe cand 1.8 de pe civic sau 2.0 de pe accord sunt cu adevarat performante si iti intiparesc un ranjet care devine specific posesorilor de honde.

Nu ma intelegeti gresit, lancerul e o masina excelenta dar ii trebuie si nitzel foc la inimioara...

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Lun Feb 18, 2008 8:45 pm

QUOTE (alx)Oi fi io mai nou pe aici dar am sesizat ca ai un simt al umorului mai... altfel.
si ?

cu putina imaginatie se poate compara orice pana la urma ...dar deocamdata singurul lancer care poate fi comparat cu honda civic e cel de 1.8 care nu este, deocamdata...1.5 benzina si 2.0 avand de care motorizari ? shitty ? fii mai explicit te rog.

avem niste date despre 1.8, dar nu stiu cat sunt de corecte cand pe site-urile oficiale, datele despre el difera foarte mult...ba peste 10 secunte, ba 9.8...de fapt am inteles ca d-asta intarzie lancerul 1.8 sa apara, el fiind gata de acum 1 an...ei tot incearca sa scoata in teste 8 secunde pana la suta. )

QUOTE (alx)Amantrei arata beton, mai putin spatele lui lancer, sunt confortabile si semispatioase.
Aha, am inteles acum...da, intr-adevar :shock: pot fi comparate si chiar au destul de multe in comun.

QUOTE (alx)Pe cand 1.8 de pe civic sau 2.0 de pe accord sunt cu adevarat performante si iti intiparesc un ranjet care devine specific posesorilor de honde.

Ba ba ba pai ce faci frate aici ? )
Pai ba fratica, tu chiar ai un simt al umorului mai dezvoltat ca al meu. )
Ranjetu' asta...specific posesorilor de honde, se formeaza asa nu ? :-) :x wooooommm :shock: :? :cry: :roll: :!:
Iti zic eu de la ce e )
E de la un EVO care tocmai a trecut pe langa ei si au ramas asa, care ranjind, care crispat...

Tu de unde stii de ranjetu asta ?
Ai honda ?
Ia arata-ne o poza cu tine ranjind asa specific. )

QUOTE (alx)Nu ma intelegeti gresit, lancerul e o masina excelenta dar ii trebuie si nitzel foc la inimioara...

Am inteles, ia tu un lancer ca de foc ma ocup eu. )

Avatar utilizator
alx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Feb 18, 2008 1:00 pm

Mesaj de alx » Lun Feb 18, 2008 9:00 pm

Tie iti arde numai de bascalie... Nimic din ce ai spus mai sus nu este coerent.
Comparam ce este disponibil in .ro, nu in japan, nu?
Si exista o limita, faci comparatia intre evo si civic 1.8? Ia citeste titlul topicului, zice ceva de evo?
Nu-s posesor de honda, din pacate, dar stiu cum mere civic 1.8.

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Mar Feb 19, 2008 8:48 am

Alx, cum poti tu sa compari Lancer cu Accord, e ca si cum ai compara Renault Megane cu Passat, sunt doua clase diferite. Cu Civic se poate compara Lancer-ul dar si cu Civic hatch si cu sedan, este aceiasi clasa. Lancer o sa aiba si hatch speram cat mai curand si ala sper sa aiba un spate mai misto decat la sedan. Revenind la Lancer si Civic, depinde de ce banuti dispui si ce vrei de la o masina. Eu am pe primul loc la o masina motorul, care trebuie sa fie cat mai mare ca cilindree, iar dupa aceea urmeaza climatronicul sau climatic cum am la Lancer. Mai departe depinde de ce optiuni ai sa pui pe masina, ar urma xenoanele si dupa aia diferite ghizmouri. Intotdeauna cand vrei sa iei o masina, stii cati bani ai si in functie de asta cauti ceva sa iti placa dar si sa ai cat mai multe optionale pe ea. Recunosc, eu cand am luat Lancer-ul era cu tot ce voiam, mai lipsesc niste chestii de pe el, nu erau nici ca optionale, dar si pretul a fost ok a 16000 DDP. La banii astia nu prea aveam multe alternative la ce voiam pe masina.

Avatar utilizator
grasu88
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 12, 2007 1:24 am

Mesaj de grasu88 » Dum Mar 02, 2008 12:05 pm

Asa mam gandit si eu 2dor knd miam luat lancerul intense sam la 16.500ddp nu aveam ce a sa-mi aleg...mi-a placut mult masina,am iubito chiar dar asta este acum....o sa-mi iau lancerul nou 1.8,143 cp benzina full de full sper sau dau nu diesel ori ala full de full ori penultimul acum sa vedem ce bani am...Si in legatura cu civic....este okey cat de cat interiorul dar la un impact....Doamne Ajuta sa scapi...Un vecin de-al meu are civic ala full 1.8 si a facut accident la 120 km/h avea in franare a intrat in una cu un audi a6 in curu ei....el sa facut acordeon si aia a avut bara intr-un loc sparta....asa ca:(....si eu la 150 am luat pomul cu mitsubishi lancer si am scapat intact deci:|....LANCER ORI CE AR FI....POATE SI PT ASTA FAC ALEGEREA ASTA CA AM AVUT SI NU M-AM BUCURAT DE EL....

Avatar utilizator
zeus_anoxia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 12, 2008 7:22 pm

Mesaj de zeus_anoxia » Dum Mar 02, 2008 1:03 pm

QUOTE (grasu88)Un vecin de-al meu are civic ala full 1.8 si a facut accident la 120 km/h avea in franare a intrat in una cu un audi a6 in curu ei....el sa facut acordeon si aia a avut bara intr-un loc sparta....

Hai sa nu exageram... a lovit un A6 in spate cu 120km/h si Audi nu a avut decat bara sparta.. intr-un loc??? Ce viteza avea Audi A6?? 118km/h??

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Dum Mar 02, 2008 1:27 pm

QUOTE (grasu88)Un vecin de-al meu are civic ala full 1.8 si a facut accident la 120 km/h avea in franare a intrat in una cu un audi a6 in curu ei

Ai putea sa faci un film "Grasu si vecinii" cu accidente, dezastre pe sosea.
Vecinu tau a intrat cu masina, in una cu Audi sau era doar pe jos cu pieptul dezgolit ?

Daca vecinu' era pe jos si audi s-a ales doar cu "bara intr-un loc sparta" inseamna ca tipa arata super... )

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Dum Mar 02, 2008 1:42 pm

Sper ca vecinul s-a protejat cand a intrat in tipa cu A6?

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Dum Mar 02, 2008 1:47 pm

n-are cum, a fost dragoste la prima vedere. )

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi VERSUS...”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 27 vizitatori