New Lancer versus compactele europene

Versus intre modelele Mitsubishi si modelele altor marci.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Dum Mar 02, 2008 11:47 pm

voua va merge linku' ?
inseamna soferul asta ar scoate cu cz3-ul 1.5 , 7 secunde.

Avatar utilizator
vvede
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 26, 2007 8:36 pm

Mesaj de vvede » Lun Mar 03, 2008 9:09 am

Link-ul este: http://www.youtube.com/watch?v=4RJH17KUIWA
Daca nu merge faceti cautare pe youtube dupa: "4RJH17KUIWA"
Si chiar scoate in jur de 10 sec pana la 100 km/h. Pleaca de pe loc la 3 sec si la 13 sec e la 100...

Linkul pus de liviucefin are de 2 ori http

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Lun Mar 03, 2008 2:14 pm

QUOTE (vvede)Linkul pus de liviucefin are de 2 ori http

Acum am vazut! :-D

Avatar utilizator
goangaus
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Lun Oct 29, 2007 5:28 pm

Mesaj de goangaus » Mar Mar 04, 2008 11:00 am

QUOTE (damutz)tocmai au masurat astia de la TV viteza lancerului 1.5. este vorba de o masuratoare facuta cu 13 sateliti.rezultatul a fost unul uluitor,13 secunde, fiecare satelit masurand cate o secunda.Fiind si ei uimiti de rezultate, au pus si loganul la teste si pe ala l-au masurat cu 11 sateliti.performante intr-adevar uluitoare.

Unde putem vedea si noi masuratorile astea? Din cate stiu eu numai cei de la AutomobileTV fac astfel de masuratori, iar pe site nu apare nimik de New Lancer. Oricum, trebuie sa fii incepator sau rau voitor sa scoti 13 s cu masina asta.

Iar despre 10.2 la Logan...ce sa zic, am inteles ca ar fi foarte performant motorul, dar tot nu cred ca scoate atat. Cum a mai zis cineva, depaseste foarte multe masini ca performante, nu numai Lancerul. Oricum, degeaba fuge masina, daca la prima rafala de vant de scoate de pe sosea, iar in curbe face ca barca...

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Mar Mar 04, 2008 2:44 pm

QUOTE (policr)Eu zic ca treaba cu plasticurile la aceste masini e deja mai mult ca un moft.Sa ne gandim ca ne luam masina sa ne duca dintr-un loc in altul cu o anumita performamta si siguranta,nu ne luam o masina sa dormim in ea.Asa ca trebuie sa te gandesti clar ce astepti de la masina,ceva exotic sau ceva banal care intalnesti la orice colt de strada.

Si Lancer e exotic? Uau, pai inseamna ca un Ferrari e nava spatiala. Moft la plasticuri este la Solenza, la Logan, dar cand imi iau o masina de la 15000 de euro in sus, chiar am pretentii. Ce, trebuie sa dorm in masina ca sa imi placa interiorul? Asta cu exotic, iar e snobism romanesc, romani care isi iau Passat chel, 1.6, numai sa se dea rotunzi pe langa vecini si prieteni ca au bani de Passat. De fapt se numeste taranism si din pacate include un numar foarte mare de concetateni.

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Mar Mar 04, 2008 3:09 pm

nu prea cred ca loganul face un lancer 1.5.
asta chiar nu cred pana nu vad.

Avatar utilizator
Vertex
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Dec 21, 2007 12:12 pm

Mesaj de Vertex » Mar Mar 04, 2008 7:11 pm

QUOTE (Cristi)nu prea cred ca loganul face un lancer 1.5.
asta chiar nu cred pana nu vad.

nici mie nu imi vine sa cred, :?

Avatar utilizator
paul.todea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 24, 2008 12:37 am

Mesaj de paul.todea » Mar Mar 04, 2008 7:17 pm

2dor nu te supara dar la 15 mii nu prea ai ce sa iei sa te dea pe spate.Ma refer cel putin la clasa compacta.Daca iei ceva cu multe dotari si interior de calitate, sigur o sa fie mai slabuta la capitolul motorizare.Daca iei ceva cu un motor puternic, s-ar putea sa aiba de suferit la design exterior, sau calitate interior, sau fiabilitate.Sigur ca trebui sa faci un compromis la banii astia.Ai fi mult mai castigat cu ceva second.De la 22-23 de mii in sus e deja altceva

Avatar utilizator
policr
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Ian 02, 2008 11:13 am

Mesaj de policr » Mar Mar 04, 2008 7:40 pm

Exotic ma refeream ca nu intalnesti la orice colt de strada masina asta.Sa stii ca am vazut cand am fost prin Bucuresti mai multe ferrari decat lancer asa ca.......

Avatar utilizator
zeus_anoxia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 12, 2008 7:22 pm

Mesaj de zeus_anoxia » Mar Mar 04, 2008 7:47 pm

In Galati am vazut deja vreo 6 sau 7. Se umple orasul de VW Lancer...

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi VERSUS...”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori