Asx Vs Outback Vs X1

Versus intre modelele Mitsubishi si modelele altor marci.
Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Joi Feb 16, 2012 3:27 pm

Eu m-am indragostit de Subaru XV.

http://www.subarumotors.ro/xv-gama-de-modele.html

Avatar utilizator
mircanu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iul 12, 2011 9:20 pm

Mesaj de mircanu » Vin Feb 17, 2012 3:21 pm

daca vrei sa tragi o rulota dupa tine singura capabila dintre cele enumerate de tine este Subaru.
nu stiu exact ce rulota ai insa cu asx si x1 nu te descurci, sau te chinui in orice caz.

iti trebuie masina cu motor puternic, cuplu mare si preferabil 4x4 permanent. Outback boxer diesel cu al sau AWD si cutia manuala e ceea ce as alege fara sa ma mai gandesc prea mult.

si eu sunt in cautari sa-mi iau masina, si ma tot uit la masini 4x4. outback-ul, tehnologic vorbind este cu o clasa peste multi din concurenta sa. mie imi place insa si designul sau f mult.

Avatar utilizator
eth0tty1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Dec 28, 2007 10:40 am

Mesaj de eth0tty1 » Vin Feb 17, 2012 10:56 pm

pai , am tras rulota si cu un golf 4, cand am adus-o ........este o rulota mica, modesta pt 3 persoane ....si 2 caini

Subaru outback este foarte frumos , recunosc, ..... cam ca si hyundai ix35 , dar nush .... drive testul nu prea ma convnge, tare as vrea sa imi lase masina macar o sapt...... ala ar fii drive test adevarat dar nu cred ca este posibil, decat inchirierea ......care te rupe la bani

multumesc pt opinie , am sa tin cont de ea , astept in continuare pareri si impresii

Avatar utilizator
mircanu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iul 12, 2011 9:20 pm

Mesaj de mircanu » Sâm Feb 18, 2012 5:22 am

si cum a fost cu G4 cu rulota dupa tine? urca ok dealurile?

majoritatea masinilor vor trage rulota, insa ca sa nu te chinui, mai ales pe drumuri de munte/urcat, outback-ul e cel mai indicat, din lista data de tine. in plus, vei avea AWD permanent.

Avatar utilizator
DaniD25
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 11, 2011 2:53 pm

Mesaj de DaniD25 » Sâm Feb 18, 2012 6:59 am

Sora mai saraca hyundai ix35 poate fi si ea o tema de meditatie. Mie outback-ul mi se pare prea scump pentru ce ofera dar poate sunt subiectiv, nu-mi place nici design-ul exterior. Stiu insa pe cineva care are outback de multi, multi km...nicio problema cu masina, jos palaria

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Mie Feb 22, 2012 9:00 am

deci...de ce nu un outlander nou?
ai ceva care merge bine, esti multumit si vrei sa schimbi. un 2.2 diesel mivec. consum bun, integrala care se poate deselecta in oras, spatiu ca la balamuc.

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Mie Feb 22, 2012 9:17 am

QUOTE sunt foarte nehotarat , oscilez intre mitsubishi ASX , subaru OUTBACK , bmw X1

Deci , omu' a cerut parerea despre aceste modele , nu despre alte modele pe care ar putea sa le cumpere .
Ramaneti pe subiect si toata lumea e multumita

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Mie Feb 22, 2012 9:24 am

Daca vrei sa tractezi o remorca/rulota fara probleme iati motor diesel. Un suv 4x4 cu un motor diesel de 140-150cp va face fata cu brio cu o rulota dupa el ciar si in modul 2x4.

Avatar utilizator
madipascu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 06, 2011 1:53 pm

Mesaj de madipascu » Joi Feb 23, 2012 11:27 am

si eu am vrut subaru,dar nu m-am lipit de pret si am luat asx-ul si nu regret.taxe mici,asa cum vrei tu,4x4 care isi face treaba cind ii ceri,numai sa nu exagerezi,cu spatiul ar fi o problema si am cumparat bare + portbagaj.ia asx-ul daca nu vrei sa renunti la mitsubishi.

Avatar utilizator
eth0tty1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Dec 28, 2007 10:40 am

Mesaj de eth0tty1 » Dum Feb 26, 2012 10:09 am

QUOTE (mircanu @ Feb 18 2012, 05:22 AM) si cum a fost cu G4 cu rulota dupa tine? urca ok dealurile?


pai cu G4 e groaznic sa mergi fara sa tragi nimic dupa tine )) cum sa fie ? o trage , dar ...... e naspa , nu recomand !

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi VERSUS...”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori