Outlander vs CR-V

Versus intre modelele Mitsubishi si modelele altor marci.
Avatar utilizator
vio
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 17, 2008 12:53 pm

Mesaj de vio » Mar Ian 22, 2008 6:19 pm

Buna seara tuturor
Sunt nou pe acest forum si as vrea sa va cer parerea si voua
Am facut un test drive cu outlander 2.0 diesel si mi-a placut motorizarea dar si interiorul. Pentru ca este cam la aceeasi bani am incercat si un CR-V tot diesel si "din pacate" mi-a placut destul de mult si asta. Este destul de greu sa te hotarasti pe care sa o cumperi, tinand cont de faptul ca nu am mai avut pana acum o japoneza. Precizez ca masina este folosita mai tot timpul in Bucuresti, mai putin sau chiar deloc "off road". Multumesc

Avatar utilizator
zeus_anoxia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 12, 2008 7:22 pm

Mesaj de zeus_anoxia » Mar Ian 22, 2008 6:39 pm

QUOTE (vio)[...] Precizez ca masina este folosita mai tot timpul in Bucuresti, mai putin sau chiar deloc "off road". Multumesc.

Salut si bine ai venit!! Pot sa te intreb, in conditiile date, de ce ai ales un SUV?? Nu crezi ca ar da mai bine un Lancer pt traficul din Bucuresti?? Nu ti-ar veni mai usor sa parchezi o Honda Civic printre bordurile lu Videanu decat un camion de 3 tone?? :roll:
Din pacate nu te pot ajuta sa alegi intre cele 2 ante-mentionate deoarece urasc SUV-urile din orase.

Noroc!!

Avatar utilizator
vio
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 17, 2008 12:53 pm

Mesaj de vio » Mar Ian 22, 2008 7:15 pm

Am un opel vectra 1.9 cdti 2005 dar s-a marit familia si-mi trebuie ceva mai mare.

Avatar utilizator
geticul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Aug 26, 2007 11:04 pm

Mesaj de geticul » Mar Ian 22, 2008 8:07 pm

De ales, alegi cu inima. Si in special intreab-o pe sotie, eu asa am facut. Amandoi am fost de acord cu modelul si nu ne pare rau acum.

Avatar utilizator
vio
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 17, 2008 12:53 pm

Mesaj de vio » Mar Ian 22, 2008 9:07 pm

Aici ai mare dreptate. Le-a vazut pe amandoua, dar inclina spre cr-v si asta doar din cauza ext mai rafinat al hondei.

Avatar utilizator
geticul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Aug 26, 2007 11:04 pm

Mesaj de geticul » Mar Ian 22, 2008 9:32 pm

Corect, CRV este mai elegant. Daca tu tragi spre Outlander, incearca s-o convingi. :wink:

Avatar utilizator
DeBogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 11:59 pm

Mesaj de DeBogdan » Mar Ian 22, 2008 10:32 pm

Tot ziceai ceva de bebelus, si stiind ce inseamna asta, as opta pentru Outlander, si sa-ti spun si de ce - oblonul inferior la inaltime joasa, apoi spatiul in portbagaj, astea ar fi niste aspecte importante...

Avatar utilizator
vio
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 17, 2008 12:53 pm

Mesaj de vio » Mie Ian 23, 2008 12:55 am

Ai dreptate , iar versatilitatea outlanderului nu cred ca se compara cu cea de la cr-v

Avatar utilizator
serbby the ace
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Ian 23, 2008 12:21 pm

Mesaj de serbby the ace » Joi Ian 24, 2008 12:21 am

toate articolele din revistele de specialitate ,intre cele doua fara exceptie dau castigator outlander-ul intre cele doua modele si consumul ,mai ales ca este folosit majoritar in oras,este in favoarea outlanderului Mentiune: eu am si poate sunt subiectiv...iar in general peste oulander a iest freelander-ul care deja se duce in alti bani

Avatar utilizator
andreiderme
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 16, 2007 8:37 pm

Mesaj de andreiderme » Joi Ian 24, 2008 8:35 pm

Stimati domni... In primul rand Outlanderul este mai mic ca un Passat (ca sa nu mai zic de shalupa de audi A6)! Daca nu ma credeti, verificati! Dimensiunile sunt net inferioare. Asta ca sa vorbim in continuare in cunostiinta de cauza...
Avantaje CRV fata de Outlander: motor f rafinat, comportament pe asfalt un pic mai bun, consum foarte putin mai mare, fiabilitate BETON - cea mai fiabil suv in CSI germania si franta 2007 (!!!)
Dezavantaje: e mai scump, arata cam naspa(parerea mea), offroad mai slabut ca Outy

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi VERSUS...”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori