Noul Subaru Impreza Vs. Noul Lancer 2008

Versus intre modelele Mitsubishi si modelele altor marci.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Vin Iun 12, 2009 10:18 am

nu poti sa faci test drive cu evolution sau cu impreza wrx sti, sa fii tu la volan. doar in dreapta.
probabil prietenul tau e prieten cu cineva de la dealer de au acceptat.

oricum ideea este ca subaru are un avantaj in ceea ce priveste AWD si noi nu putem decat sa visam si sa speram la o versiune de lancer sport sedan cu tractiune intregrala.

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mar Iun 23, 2009 8:15 pm

daca s-ar putea monta pe lancer motorul de 2 l boxer diesel de la subaru, ar fi super adevarat!

Avatar utilizator
voyager
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iul 28, 2009 10:07 pm

Mesaj de voyager » Mar Aug 04, 2009 12:15 am

exista lancer 4x4 dar se comercializeaza numai in japonia.

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Mar Aug 04, 2009 10:44 am

Si in State si in Australia, se va comercializa si la noi

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Mar Aug 04, 2009 11:49 am

Adica Lancer TDI 4motion ?

Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Mar Aug 04, 2009 12:34 pm

QUOTE (Vibe @ Aug 4 2009, 11:49 AM) Adica Lancer TDI 4motion ?


gresit ...Lancer DI-D 4WD

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Mar Aug 04, 2009 4:47 pm

Si mai gresit ... Lancer 2.0 Mivec Ralliart s-awc

Avatar utilizator
florescu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Dec 25, 2007 6:47 pm

Mesaj de florescu » Dum Sep 26, 2010 1:03 pm

Nu am testat Lancerul, decat m-am plimbat pe langa el si prin el dar pot spune ca este o masina frumoasa din orice unghi ai privi-o.
De cealalta parte a baricadei, Subaru are alte plusuri (vorbind strict de modelele de baza Impreza, nu WRX/STi). Fara kitul sport este extrem de urata Impreza, dar cu acel kit si cu scaunele sport deja lucrurile se schimba. Tot nu se ridica la nivelul lui Lancer, dar nici rusine nu imi este. La 2.0 (benzina si diesel) avem parte si de un difuzor de aer si de un cap de evacuare care arata decent. Nu stiu ce a fost in capul celor de la Mitsu cand au pus paiul ala pe post de evacuare. In cazul Imprezei, plusul cel mai mare il constituie insa motorul boxer si sistemul de tractiune integrala prezent chiar si pe modelul 1.5i.

Datoria asezarii cilindrilor Impreza este o masina joasa si stabila cu un balbait de boxer inconfundabil.

Ca ati vorbit si de diesel, ma bucur ca in sfarsit Mitsubishi a produs primul motor diesel si a renuntat la tractorul de la VW. Datorita cilindreei si taxele vor fi mai mici, si emisiile...

...dar trebuie sa incercati si boxerul de la Subaru care (comparandu-l cu dieselul de la Ford, Fiat si VW pe care le-am condus) mi s-a parut extrem de violent inca de la turatii joase si care nu moare pana la zona rosie (4750 fata de 4500 ca la majoritatea modelelelor diesel) iar de vibratii nici se discuta pentru ca nu exista. Din pacate, cutia de viteze e cam varza. E moale si agata grav. Aici +1 pentru Mitsubishi care ofera si o cutie automata (sper ca nu ma insel).

Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Dum Sep 26, 2010 3:18 pm

pe diesel-ul 2.0 DID nu exista cutie automata.

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Lun Sep 27, 2010 9:57 am

QUOTE (florescu @ Sep 26 2010, 01:03 PM) Nu am testat Lancerul, decat m-am plimbat pe langa el si prin el dar pot spune ca este o masina frumoasa din orice unghi ai privi-o.
De cealalta parte a baricadei, Subaru are alte plusuri (vorbind strict de modelele de baza Impreza, nu WRX/STi). Fara kitul sport este extrem de urata Impreza, dar cu acel kit si cu scaunele sport deja lucrurile se schimba. Tot nu se ridica la nivelul lui Lancer, dar nici rusine nu imi este. La 2.0 (benzina si diesel) avem parte si de un difuzor de aer si de un cap de evacuare care arata decent. Nu stiu ce a fost in capul celor de la Mitsu cand au pus paiul ala pe post de evacuare. In cazul Imprezei, plusul cel mai mare il constituie insa motorul boxer si sistemul de tractiune integrala prezent chiar si pe modelul 1.5i.

Datoria asezarii cilindrilor Impreza este o masina joasa si stabila cu un balbait de boxer inconfundabil.

Ca ati vorbit si de diesel, ma bucur ca in sfarsit Mitsubishi a produs primul motor diesel si a renuntat la tractorul de la VW. Datorita cilindreei si taxele vor fi mai mici, si emisiile...

...dar trebuie sa incercati si boxerul de la Subaru care (comparandu-l cu dieselul de la Ford, Fiat si VW pe care le-am condus) mi s-a parut extrem de violent inca de la turatii joase si care nu moare pana la zona rosie (4750 fata de 4500 ca la majoritatea modelelelor diesel) iar de vibratii nici se discuta pentru ca nu exista. Din pacate, cutia de viteze e cam varza. E moale si agata grav. Aici +1 pentru Mitsubishi care ofera si o cutie automata (sper ca nu ma insel).

Am condus Impreza 2.0 aspirat si am stat in dreapta intr-unul diesel. Nu exista comparatie, varianta diesel nu prea are legatura cu numele diesel decat ca mananca motorina, trage nesimtit de bine, suna ca un WRX STi si in plus stiu unul cu powerbox care are 190 CP, de la 150 CP stoc. Masina este foarte brutala, de altfel cine a mers cu Subaru stie acest lucru, iar repet zgomotoul motorului diesel turat este zgomotul pe care l-am auzit la WRX STi. Chiar o sa vorbesc cu vecinul meu sa imi dea bestia sa fac o tura cu ea. Si daca stau sa ma gandesc la 19000 DDP cat a fost, tinand cont de ce facea cu ea asta iarna cu 4X4 iar eu nu puteam sa ies cu a mea ca e joasa, chiar merita. Si a lui e joasa dar combinatia cauciucuri de iarna cu 4X4 clar face diferenta.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi VERSUS...”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori