Noul Subaru Impreza Vs. Noul Lancer 2008

Versus intre modelele Mitsubishi si modelele altor marci.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
florescu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Dec 25, 2007 6:47 pm

Mesaj de florescu » Lun Sep 27, 2010 3:57 pm

Sunetul de STi este unic, dar cand accelerezi dieselul chiar pare un benzinar cu evacuare. Doar la relanti si pana pe la 1200-1500RPM suna a diesel in interior.

Avatar utilizator
DACOS
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 09, 2011 11:05 pm

Mesaj de DACOS » Dum Mar 20, 2011 1:57 am

Salutare!! am in mitsu 2did-140 cp,76.000 km. Masina este ok, dar atat. Infonizare slaba, vibratii puternice, 0-100=9.6 sec. Am avut si Legacy 2.0-165cp aspirat. Nu trage mai bine decat mitsu, tot 9.6, dar marele PLUS este tractiunea 4x4 minunata, care pe curbe lasa f multe masini in spate.Consuma cam mult... Cat despre impreza, cel de 2.0 benzina trage bine, arata bine ,suna frumos. Peste Mitsu.Clar!! Inca o data: 4x4! Dar cel de 1.5...varza.Consum mare si degeaba.Nu este afacere. Toata lauda pentru dieselul de la Subaru, printre cele mai performante.Nimic de reprosat. Sper ca noua motorizare 1.8did de la mitsu sa fie mai reusita. Motorizarea de 2.0 imprumutata de la VW nu-i statea... La VW nu se simt vibratiile, masina eate mai mare si mai grea, mai bine infonizata si motorul este mascat. Japonezii...cam zgarciti la detalii si materiale, dar sunt increzator in 1.8 cel nou.
Am avut ceva probleme cu masina...si serice-ul, dar asta e o alta poveste, s-a remediat. Am pus-o la vanzare.Numai bine!!
P.S:dintre cele doua, SUBARU all the way

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi VERSUS...”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori