Opel Astra (new) vs. Mitsu' Lancer (new)

Versus intre modelele Mitsubishi si modelele altor marci.
Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Mar Ian 08, 2008 11:09 am

GTC e coupe-ul de la Astra deci e o optiune buna. Iar daca ajungem la pret din punctul meu de vedere, repet din al meu, nu as da 25000 de euro pe Lancer nici daca ma roaga cineva in genunchi. Este escrocherie, imi iau Civic, Accord, Avensis, Mazda 3 MPS full, in banii astia, si lista cred ca poate continua. Eu mi-as lua cu ochii inchisi Mazda 3 MPS, care e belea la 24000 de euro.

Am mers cu Astra 1.6 Twin port si e misto masina, cu Lancer nu am mers recunosc dar urmeaza sa fac un drivetest in curand.

Avatar utilizator
adisor35
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Dec 09, 2007 1:26 am

Mesaj de adisor35 » Mar Ian 08, 2008 11:09 am

in romania va veni din primavara motorul de 1.8l, cel de 2.0l este ptr alte piete. daca va uitati pe site-ul mitsu din germania sint si preturi la cel de 1.8l. in romania ar trebuie sa fie cu vreo 2500e mai ieftin la fiecare nivel de echipare, asta comparind preturile de la di-d 2.0l din romania versus germania.

Avatar utilizator
mihai.danciulescu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 19, 2007 1:48 pm

Mesaj de mihai.danciulescu » Mar Ian 08, 2008 11:12 am

Ma rog, fiecare cu parerile si cu banii lui...Important e sa fii multumit de masina pe care o ai...

Avatar utilizator
mihai.danciulescu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 19, 2007 1:48 pm

Mesaj de mihai.danciulescu » Mar Ian 08, 2008 11:13 am

Stie cineva unde as putea sa imi prepar masina, ceva bun ma refer, si cam cat m-ar costa sa o fac sa arate gen EVO X?

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Ian 08, 2008 12:11 pm

QUOTE (mihai.danciulescu)Stie cineva unde as putea sa imi prepar masina, ceva bun ma refer, si cam cat m-ar costa sa o fac sa arate gen EVO X?Sunt subforumuri dedicate pentru tuning, hai sa nu ne indepartam de subiect :wink:

Avatar utilizator
goangaus
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Lun Oct 29, 2007 5:28 pm

Mesaj de goangaus » Mar Ian 08, 2008 1:23 pm

Opel Astra cu dotarile de pe INVITE trece bine de pretul lancerului, plus ca la sedan nu au disponibil nici macar optional ESP si airbaguri cortina.

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Dum Mar 16, 2008 2:26 pm

la 12800 euro iei astra parca G(penultimul) cu motor 1.4, aer conditionat, 2 geamuri electrice, fara casetofon, fara presuri, la care te intorci peste o luna ca iti cad butoanele de la actionarea geamurilor(patita cu 2 masini de firma, care noi fiind, ne-am intors cu ele la radacini sa ne fixeze butoanele). Eu faceam comparatie pntru modelele vechi(ca o paralela intre marci). La modelele noi nu pot sa spun decat ca am condus tot de locul de munca un astra de 1.6 benzina care ciugulea in oras 17%, si a costat 17000euro fara tva pentru climatronic, geamuri electrice fata, pachet exterior facelift(faruri negre si putin crom) si inca un pachet lux la interior(aruncat un crom pe acolo si niste elemente de design). Eu venind din comunitatea FORD sunt declarat ANTI OPEL!!! si ANTI RADACINI!!!---cu risculde a da in OFF TOPIC va sfatuiesc sa ocoliti service RADACINI de pe ALEXANDRU NEGRUZZI (pe la gara de nord)

Avatar utilizator
Cristian Todea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 21, 2008 9:26 pm

Mesaj de Cristian Todea » Lun Apr 28, 2008 6:33 pm

sa fim seriosi. domnilor, tocmai ce am vandut un astra caravan 22.000 km, pentru a-mi cumpara un lancer 1.5 invite. pot sa va spun ca in plaja asta de bani, sunt intradevar optiuni dar masinuta asta m-a fermecat. iar la varsta mea si la masinile pe care le-am condus { la serviciu } e greu sa se mai intample asta. am lucrat si in golf iar acolo dupa cum stiti, toyota da ora exacta. masinile japoneze sunt extrem de fiabile in conditii extreme. nu stiu cum va reactiona intr-o iarna gen siberia, de pe meleaguri mioritice, dar sper sa fie asa cum ma astept. daca masina nu avea in pret 10% vama, iar bietii dealeri nu aveau adaosuri atat de mari era de-a dreptul nebunie. cu parere de rau ca nu avem preturile din state si motorizarile de acolo{ sa nu uitam ca in america benzina este inca pe undeva pe la 20.000 lei vechi/litru, deci 2.0 nu ii sperie atat de rau, pe cand in bucuresti cred ca un 2.0 ar fi dat emotii pe card } ramane o masina superba si fiabila. si ma mai tem de ceva: sa nu vad ce am vazut in piata veteranilor un tip care dadea jos lazi de fructe si legume dintr-un pasat. ar fi ingrozitor sa incepem sa asociem imaginea mitsubishi, cu cea pe care o au unele masini astazi pe la noi. in rest numai de bine si sa ne vedem curand la o coloana lunga spre munte sau mare.

Avatar utilizator
sobolanu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 07, 2007 4:51 pm

Mesaj de sobolanu' » Lun Apr 28, 2008 8:48 pm

Ce-mi mai plac mie astia care, desi nu le-au condus, au pareri ferme si radicale despre toate masinile care intra in discutie! Cum poti sa zice "aia nu-mi place, aia e tractor" cand dupa zece vorbe recunosti ca nu le-ai condus?!

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Mar Apr 29, 2008 10:11 am

Si mai trist e ca sunt unii care conduc mai multe masini si singura parere pe care o pot avea este ca "trage bine frate", "se uita fetele dupa masina si ma observa si pe mine" si "moama cum suna instalatia audio cu Guta, belea frate"

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi VERSUS...”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori