Lancer Evo X Vs. 135i

Versus intre modelele Mitsubishi si modelele altor marci.
Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Joi Ian 27, 2011 11:48 am

@Flipper

Deci BMW, Mercedes, Audi sunt masini de cocalari si interlopi = imi iau masina sa se uite lumea dupa mine. Aceiasi mentalitate, doar privita altfel. Masina ti-o iei dupa cum iti place TIE, nu celor din jur. E ca si la femei, iti tragi un fotomodel superb, dar care are creier de maimuta, doar ca sa te lauzi la prieteni si sa intoarca lumea capul pe strada cand te plimbi cu ea? Iar asta cu BMW, Mercedes si Audi, ca au doar cocalarii si interlopii, parerea mea este ca se numeste invidie. Poate tu cunosti doar cocalari si interlopi cu asemenea masini, dar eu cunosc oameni normali, care au muncit pentru ele. Poate nu stii dar multi care au un EVO, au si o a doua masina pentru mers zilnic. Oare de ce?

A si apropo - "BMWul e masina de lux pentru cocalari, EVO e masina sport pt oameni care se regasesc pe ei insusi in aceasta masina"

Corect este - "oameni care se regasesc pe ei insisi in aceasta masina"

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Joi Ian 27, 2011 12:00 pm

Nu e vorba de invidie, intradevar sutn si oameni care au muncit pt acele masini dar deobicei vezi oameni cu ceafa lata in astfel de masini. Evo nu e masina cu care sa iti faci treaba de zi de zi. NU are rost sa ne contrazicem, fiecare cu pararelile lui. Eu unu chiar daca as avea bani de BMW nu mi-as lua, as prefera o masina pe care nu o vezi chiar la orice colt de strada.
Mentalitatea multor romani e ca masinile nemtesti sunt cele mai bune, eu cand am cumparat lancerul o parte dintre cunoscuti mi-au zis ca de banii astia imi luam ceva sh din germania, un seria 3 sau 5, A6 care in opinia lor sunt mult mai bune. Pt ce sa iau o masina sh pe care neamtul o da de proasta si eu sa o iau de buna?

Avatar utilizator
speed29
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 13, 2009 5:20 pm

Mesaj de speed29 » Dum Feb 20, 2011 7:06 pm

De ce oare nu au folosit GSR la teste si au folosit varianta automata?Cumva trebuia sa dea bine BMW-ul?

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi VERSUS...”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori