Lancer Diesel Vs Subaru Legacy

Versus intre modelele Mitsubishi si modelele altor marci.
Avatar utilizator
sebasita
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 17, 2009 10:54 am

Mesaj de sebasita » Joi Dec 23, 2010 10:41 am

salut

de ceva vreme clasicul meu sta la tata, ca am masina de servici. asa de tare s-a indragostit de el (mos la 75 de ani), incat si atunci cand am nevoie de el pentru deplasari in interes personal, cam stramba din nas.

asa ca am inceput sa ma uit pe autovit dupa ceva misto si am gasit 2 japoneze care imi fac cu ochiul. diferenta nu e mare de pret, insa sunt conceptii diferite.
lancerul e de 2.0 diesel, cu kit de evo si din ce zice in anunt cred ca a fost lovita si nu mai are airbag-uri fata (nu ma deranjeaza tare, daca e bine reparata, pt ca si pretul e pe masura), legacy-u e pe benzina+gaz si e misto tare.

aveti mai jos link-urile.....ce parere aveti? voua care va face mai mult cu ochiul?

http://autovit.ro/subaru-legacy-C14728974.html
http://autovit.ro/mitsubishi-lancer-C16613067.html

Avatar utilizator
florescu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Dec 25, 2007 6:47 pm

Mesaj de florescu » Joi Dec 23, 2010 10:53 am

@sebasita: vezi ca si legacy-ul are aripa stanga fata lovita usor. a scos poza si nu se vede. este de mult timp la vanzare. mai gasesti si alte legacy-uri la banii astia si ceva mai ingrijite cu un singur proprietar. rabdare!

Avatar utilizator
sebasita
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 17, 2009 10:54 am

Mesaj de sebasita » Joi Dec 23, 2010 11:05 am

mersi florescu:) acum ma uit si pe forum la subaru.....dar nu e foarte bogat:)
vad ca esti fan subaru. de care ai?

de grabit foarte tare nu ma grabesc...insa am inceput sa ma uit. bugetul este de maxim 10-11 mii euro.

sper ca pana la primavara sa gasesc ceva care sa ma faca sa ma simt bine cand conduc in timpul liber:)

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Joi Dec 23, 2010 11:07 am

legacy-ul imi face cu ochiul insa cel mai important argument cred ca e diferenta de km: 32 la lancer si 95 la legacy.

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Lun Dec 27, 2010 9:48 pm

Eu personal as lua Legacy.

Avatar utilizator
sebasita
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 17, 2009 10:54 am

Mesaj de sebasita » Mar Dec 28, 2010 11:07 am

kilometri nu mi se par chiar asa important la o masina de genul asta, mai ales ca sunt sub 100 de mii. si pe mine catre legacy ma trage ata, insa mai astept cred sa vad ce se mai intampla. mai ales tinand cont de ce a zis florescu. oricum, daca imi iau....musai gpl, ca altfel ma falimenteaza la consum, mai ales ca nu stiu sa ma duc tocmai cuminte:D

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Mar Dec 28, 2010 11:30 am

QUOTE (sebasita @ Dec 28 2010, 11:07 AM) kilometri nu mi se par chiar asa important la o masina de genul asta, mai ales ca sunt sub 100 de mii.


are 92 de mii km...plus ca e si vorba despre ce se intampla dupa 100 mii...

Avatar utilizator
sebasita
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 17, 2009 10:54 am

Mesaj de sebasita » Mar Dec 28, 2010 11:50 am

ai dreptate, insa conteaza si felul in care a fost intretinuta, pe unde s-a umblat cu ea....cum s-a umblat. sau cel putin asa imi place mie sa cred:)).....ca inca mai poti gasi masini pe care daca le ingrijesti sa nu ai probleme deosebite cu ele:) oi fi utopic?

mitsa din anunt cred in proportie de 99% ca a fost lovita. zice ca nu are ceva airbag-uri. nici cu asta nu am o problema, daca a fost reparata ca lumea. insa de acest lucru ma indoiesc mai tare in romanica decat de faptu ca o masina se apropie de 100 de mii. zicea florescu ca si subi a avut o aripa indoita. asta nu e asa grav ca o lovitura la care sar airbag-urile:).

din pacate din cauza banilor am 2 variante: sa imi iau ceva de 10 mii aproape noua, dar clasa mai mica si not funny.....sau sa ma risc la ceva de genul celor 2 care au anumite istorice negative. sau ar mai fi varianta 3....sa pun banii in banca si sa mai astept si cand apare o super ocazie sa o iau. asta e varianta cea mai grea dpdv al nervilor si rabdarii:))

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Mar Dec 28, 2010 12:44 pm

Poti incerca si pe la parcurile cu masini recuperate, se mai ivesc unele ocazii interesante din cand in cand. Strict dintre cele doua si mie mi-ar face cu ochiul Legacy, dar numai daca e vorba de un exemplar mai nou, cu un istoric mai curatel.

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Mar Dec 28, 2010 1:10 pm

Eu pun siguranta pe primul loc, n-as putea sa merg intr-o masina care nu are airbag-uri .

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi VERSUS...”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori