Lancer Sedan Vs....

Versus intre modelele Mitsubishi si modelele altor marci.
Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Mie Mai 05, 2010 7:02 pm

QUOTE insa cei de la mitsu mau tratat cam urat si de aceea am inceput sa mai amalizez piata

Sa nu generalizam acest aspect, fiindca mai sunt si altfel de persoane. poate ai nimerit
tu intr-un moment mai...
remarc insa cat poate conta si atitudinea vanzatorului fata de client...

la ce te referi cand spui ca te-au tratat urat?? detaliza putin.....

Avatar utilizator
LucianF
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 27, 2009 4:53 pm

Mesaj de LucianF » Mie Mai 05, 2010 7:07 pm

pai am fost o mica nelamurire legata de avans , din cauza crizei a trebuit sa aman cumpararea masinii
cei de la mitsu mi-au spus ca e absolut ok si ca pot astepta al lot,zis si facut
am fost ieri sa detaliez ce masina doresc, sa stabilim un termen si cat tre sa mai dau diferenta si azi primesc un telefon ca a fost un control la ei si ca banii mei s-au casat si nu ii mai pot folosi, deci am ramas fara banii dati ca avans

asta mi-a lasat un gust destul de amar ,puteau sa imi spuna ca nu se poate amana ,nu sa ma asigure ca nu este absolut nici o problema si sa fiu pus in fata faptului implinit

dar asta e, a urmat sa mai discut cu nus cine si astept un raspuns luni,dar ......

Avatar utilizator
LucianF
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 27, 2009 4:53 pm

Mesaj de LucianF » Mie Mai 05, 2010 7:39 pm

a condus cineva insignia sa imi poata spuna cate ceva legate de tinuta de drum

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Mie Mai 05, 2010 8:50 pm

cum sa se caseze banii? ai semnat ceva in acest sens? cat ai dat?

Avatar utilizator
LucianF
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 27, 2009 4:53 pm

Mesaj de LucianF » Mie Mai 05, 2010 8:51 pm

nu am semnat nimic
1800e

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Mie Mai 05, 2010 9:17 pm

wtf?! nu pot sa cred..ce dealer ia banii si nu-ti da nimic la mana? ai martori ceva?ai facut transfer bancar sau cum ai platit?
ca daca ai dat banii la consultant s-ar putea sa-i fi bagat in buzunar si sa te pupe pe portofel

trecand peste asta am auzit ca la opel intarzierile sunt f mari.incearca sa obtii un act cu data exacta a livarii
am mers cu golf..trage de la turatii joase dar consuma pe masura
ar fi greu sa decid intre insignia si lancer daca nu as avea un mitsu:D

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Mie Mai 05, 2010 10:52 pm

Deci tu ai aruncat 1800 E , si esti asa detasat de parca ar fi 180 ron ?

Avatar utilizator
alexutzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 18, 2008 12:25 am

Mesaj de alexutzu » Mie Mai 05, 2010 11:29 pm

Tind sa cred ca ne cam iei de prosti ! Vii si spui ca te-ai dus la dealer ai dat 1800 euro si el ti-a spus ca s-au "casat banii"!!!! Sunt singurul care vede ceva penibil in afirmatia asta? Poate sunt eu nebun, dar ultima oara cand am verificat doar in imobiliare pierdeai avansul si nici acolo mereu ca te intelegeai cu proprietarul. Plus de asta, 100% ti-ar fi dat o proforma/chitanta ca doar nu sunt bisnitari.
Orice as putea crede dar faptul ca tu ai dat 1800 euro si ei nu iti returneaza banii NU IL CRED !!!
Spune-ne si noua la care deale, cand s-a intamplat asta si cu cine ai vorbit, ca vreau sa dau si eu un avans sa vad cum mi se caseaza banii !

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mie Mai 05, 2010 11:30 pm

Ceva nu se pupa in spusele tale. Spui ca luna asta vrei sa iti iei masina si ai de ales intre alea prezentate in primul post. Acum zici ca tu deja aveai dat un avans pentru un Mitsubishi pe care nu l-ai mai vrut.
Oricum nu cred ca exista dealer care sa iti ia banii fara sa iti dea sa semnezi un contract. In cazul in care ai dat un avans trebuia sa il dai pentru o anume masina si aia e garantia lor ca tu o sa cumperi acea masina. Pe contract sau pe factura de avans trebuie sa apara VIN-ul masinii.

Depre opelurile noi un singur lucru pot sa zic: "pute in ele a oaie de mori"

Avatar utilizator
LucianF
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 27, 2009 4:53 pm

Mesaj de LucianF » Joi Mai 06, 2010 2:33 am

deci,a-ti inteles gresit, am toate documentele, proforma + chitanta, sunt puse bine

eu m-am decis sa ma uit si spre alte marci abia cand am aflat vestea respectiva si neavand timp sa le testez pe toate vroiam sa mai aflu pareri

nu stiu cat de nebun ar trebui sa fiu sa vin aici sa va spun baliverne, problema dintre mitsu si mie o voi rezolva eu

legat de opel,da sunt termene mai lungi de livrare spre 3-4 luni

Pot sa va spun ca este vorba de un dealer din bucuresti.Cand voi rezolva problema voi revenii cu mai multe detalii,pana atunci nu vreau sa credeti ca arunc cu noroi

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi VERSUS...”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori