Lancer Sportback 1.5 Vs Hyundai I30 1.4

Versus intre modelele Mitsubishi si modelele altor marci.
Avatar utilizator
RaiMaN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 11, 2010 3:55 pm

Mesaj de RaiMaN » Mar Mar 23, 2010 8:56 am

nu ma intind... bugetul este de 16.000 E cu tot ce inseamna inscriere...

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Mar Mar 23, 2010 6:53 pm

QUOTE Merg maine la drive test si cu i30 1.6 diesel...

QUOTE Am fost la drive test.... daca se poate numi asa... tot pe mitsu cred k raman

QUOTE Am fost azi la drive test cu un Vw Jetta 1.6 105 CP diesel...

Teste peste teste (asta-i un lucru foarte bun - trebuie sa-ti formezi idee despre ce cumperi)
insa cu Mitsu nu ai facut pana acum?? sa vezi pa' urma cum e...

...si observ ca titlul topicului se poate schimba in vs. Jetta

Avatar utilizator
RaiMaN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 11, 2010 3:55 pm

Mesaj de RaiMaN » Mar Mar 23, 2010 7:09 pm

Da... Am facut test cu Mitsu... A fost primul cu care am facut test... Placut impresionat, se conduce usor, destul de puturoasa, dar am ajuns la 100km/h fara sa trag prea mult de ea.... Nu mi`e rusine cu ea... Am scris in topicul de 1.5 vs 1.8... Am uitat sa mai scriu si aici ). Nu se schimba in mitsu vs jetta, pentru ca ma cam intind la bani pt jetta si nu am... Am zis doar k am fost la test.... Scuze de offtopic...

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Joi Mar 25, 2010 9:30 pm

In afara de insonorizare mai este si confortul . Trebuie sa iei o decizie, cam despre ce ai vrea de la masina .
Lancer-ul nu este deloc confortabil. Urmatoarea masina am zis ca va fi una foarte confortabila , deci nemteasca .

Avatar utilizator
diablo_666
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 1:14 pm

Mesaj de diablo_666 » Vin Mar 26, 2010 2:04 am

Da' ce ti se pare tie asa inconfortabil? Eu am roti pe 18", si sincer nu mi s-a parut in 2 ani de zile ca rinichii mei ar avea ceva de obiectat.

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Vin Mar 26, 2010 8:30 pm

@diablo - tine si de ce asteptari are fiecare de la masina. daca vrei o masina comoda si nu esti adeptul sportivitatii, da e rigida, eu care mi-am schimbat arcurile la colt, mi se pare moale si lancerul pe 18 si coltul. ralliartul incepe sa fie pe gustul meu (lancerul). dar asta vreau si nu ma plang.
stii cum sunt unii....vor 34354953 de cai putere, dupa care intreaba: da cat consuma? aaaaaaa mai mult de 5%. naspa.

Avatar utilizator
RaiMaN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 11, 2010 3:55 pm

Mesaj de RaiMaN » Dum Mar 28, 2010 4:42 pm

Inca o chestie... am uitat sa verific si ma roade... Cotiera se trage, sau e fixa? Daca e fixa e cam nasol pt ca nu poate fi folosita decat ca spatiu de depozitare )

Avatar utilizator
diablo_666
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 1:14 pm

Mesaj de diablo_666 » Dum Mar 28, 2010 4:44 pm

Ghinion... e fixa.

Avatar utilizator
RaiMaN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 11, 2010 3:55 pm

Mesaj de RaiMaN » Dum Mar 28, 2010 4:49 pm

Mda.... tre sa gasim solutie dak nu s-a gasit... Eu pe matiz mi-am pus cotiera si cam sufar pe alte masini... Nu de fitza... obisnuinta....

Avatar utilizator
Bogdan3006
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 30, 2008 7:06 am

Mesaj de Bogdan3006 » Vin Iun 11, 2010 2:28 pm

Navigand pe forum am dat si eu de topicul asta. La inceput am crezut ca e o gluma dar m-am convins repede ca e chiar adevarat ceea ce vad: comparatie lancer - hyundai i30 !?!? Doamne fratilor de cand am ajuns sa comparam o japoneza cu o coreeana?? Si mai ales Lancer-ul cu i30??? Cunosc 2 posesori de Hyundai si vreau sa spun ca si Loganul e mai fiabil decat masinile astea. In plus, anul trecut cand am fost cu masina la revizie, asteptand sa termine am zis sa fac si eu de curiozitate un drive-test cu modelul nou de accent. Dealerul Mitsu din Craiova este si dealer Hyundai in acelasi timp. M-am urcat in masina impreuna cu un om de la ei care m-a avertizat inca de la inceput ca o sa ne distram pe cinste. Concluzia: varza. Tinuta de drum jalnica, stabilitate mai proasta decat la Cielo (am avut 2 cielo in trecut), motor mediocru, calitatea materialelor foaste proasta insa cel mai mult m-a socat cursa de la schimbatorul de viteze care era cam ca la daciile 1300. E drept, este vorba de accent insa din cate am inteles nici i30- ul nu e prea stralucit. Sper sa nu se supere pe mine posesorii de Hyundai, este doar o parere personala + impresiile pe care le-am aflat de la alti posesori de Hyundai.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi VERSUS...”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori