Outlander 2.2 Vs Dodge Nitro 2.8crd Vs Lr Freelander2 Td4

Versus intre modelele Mitsubishi si modelele altor marci.
Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Dum Dec 27, 2009 7:10 pm

eu incerc sa vaz si cum gandeste restul lumii. stiu cum am ales eu masina, pe de alta parte am clienti care se plang de calitatea plasticului din mitsu.
de test am fost pe la colegii de la ford. ma simt mult mai bine. nu neg de exteriorul sau desgnul si nic nu il discut, pentru ca ala intradevar este subiectiv, dar interiorul..........sa fim seriosi.
multa bafta in alegerea masinii.

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Mie Ian 06, 2010 11:14 pm

Nu m-am informat... dar la 22.000 de mii nu gasesti un Pajero SH ? am vazut acum ca unul nou este 38.000 de mii.

Avatar utilizator
majorusa
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iul 14, 2009 8:40 pm

Mesaj de majorusa » Joi Ian 21, 2010 10:16 pm

Eu am un Outlander 2008 luat de la o firma de leasing care o recuperase de la clientul rau platnic. Masina din 2008, 2.4 benzina , cutie de viteze automata CVT, echipare in style, 20.000 km reali pe bord. Am platit cam 40% din pretul de nou si nu regret. Am facut cu ea aproape 10.000 de km. Daca vrei SH fa o vizita si pe la parcurile auto ca poti gasi super oferte.

Nu iti recomand Mazda CX7. Este extrem de mare consumatoare de benzina si nu foarte fiabila si aici vorbesc din experienta personala cu masina de firma. In plus are butoanele de incalzire in scaune de parca sunt luate de la Dacia 1310. Instalatia de climatizare este varza. Daca in fata iti este cald si bine, cei din spate ingheata. Daca cei din spate se simt bine tu mai ai putin si lesini de cald.
In rest Dodge si Freelander nu am condus.

Acum, despre plasticele din Mitsu. Pe mine nu ma deranjeaza si nu inteleg chestia cu calitatea lor. Probabil, daca le compari cu alea din Passat care sunt moi atunci astea par proaste. Nimic mai gresit. Masina mea are sistem audio Rockford Fosgate. Plasticul de pe bord are o microstructura fagure care face sa sune foarte bine sistemul audio. Masina nu scartaie, nu am zgomote in habitaclu decat de la prostiile imprastiate prin portbagaj. Nu s-a rupt nici un buton si nici nu s-a defectat ceva de plastic din interior. Ce-i drept, insertiile argintii din bord si consola se pot zgaria foarte usor.

Am avut Passat inainte si primul lucru care s-a rupt la ala a fost selectorul de racire din torpedou. Nu a rezistat decat o saptamana. Dupa doua saptamani, scartaia bordul pe piatra cubica de la Arcul de Triumf. Asa ca eu zica ca asta cu plasticele este o problema de perceptie.

Avatar utilizator
allexino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 15, 2007 1:35 pm

Mesaj de allexino » Vin Ian 22, 2010 6:30 am

Avand in vedere ca va apare noul Outlander cu CVT pe 2.2 diesel il voi astepta pe ala si ma voi incumeta la inca un leasing.

Deci se poate inchide topicul. Multumesc oricum pentru toate parerile voastre!

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Vin Ian 22, 2010 7:39 am

Outlanderul de 2,2 DID va fi cu SST

Avatar utilizator
biku
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 06, 2009 7:29 pm

Mesaj de biku » Vin Ian 22, 2010 9:53 am

Inchis la cerere.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi VERSUS...”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori