Mitsubishi/lancer Vs. Dacia/logan,sandero

Versus intre modelele Mitsubishi si modelele altor marci.
Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Mie Mar 18, 2009 6:09 pm

Hai sa vedem cati convingem sa-si cumpere un lancer si cati un logan , argumentand defectele sau calitatile acestora .

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Joi Mar 19, 2009 3:01 pm

WTF is this??? chiar nu mai e nimic de discutat aici pe forum?...

Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Joi Mar 19, 2009 3:07 pm

Bughy te plictisesti?

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Joi Mar 19, 2009 4:54 pm

Nu eu Speed .
Era o discutie aprinsa pe tema asta si m-am gandit sa se faca aici .
Unii chiar au nevoie de comparatia asta daca citesti posturile din ultimele zile .

Fel si fel de oameni...

Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Joi Mar 19, 2009 5:40 pm

QUOTE (BUGHY @ Mar 19 2009, 04:54 PM) Nu eu Speed .
Era o discutie aprinsa pe tema asta si m-am gandit sa se faca aici .
Unii chiar au nevoie de comparatia asta daca citesti posturile din ultimele zile .

Fel si fel de oameni...

Pai nu esti atent deloc: http://mitsu.ro/forum/index.php?showtopic=1976

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Joi Mar 19, 2009 7:15 pm

Lungim topicul aiurea si probabil il si inchid cei de aici daca mai continuam asa.
Am deschsi topicul asta inainte sa se apuce nu stiu care sa mute posturile de colo , colo , referitor la discutia asta.
Oricum comparatia asta am spus de la inceput ca nu-si are rostul , dar unii au regretat ca si-au luat mitsu in detrimentul daciei care pare mai fiabila si serioasa in privinta serviciilor after sale .. Parerea lor ...

Era mai degraba un versus, decat combat zone . In fine ...

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Mar 19, 2009 7:32 pm

Ce s-a mutat la Combat Zone s-a mutat datorita limbajului care o luase pe cai gresite.

Are rost threadul asta sau il inchidem?

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Joi Mar 19, 2009 7:44 pm

Cred ca-l inchidem . Stiu ca se deviase limbajul la un moment dat si se uitase si de dacia si de tot .
Vad ca a facut ceva rating cu toate ca nu a zis nimeni nimic referitor la subiect .
Cum vrei tu si crezi ca e mai bine . Daca se poate sterge e si mai corect .

P.S.

Aici te respect pentru ce ai facut , intrebandu-ma daca sunt de acord cu inchiderea lui . Inainte nu prea era asa . Poate nu se aplica la toti userii , sau nu stiu ...
Deja ai facut un pas mare in administarea forumului .
Cred ca multi o sa aprecieze asta, si dam dovada ca e un forum mai special cu asa atitudine . Bravo tie !

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Vin Mar 20, 2009 11:45 am

QUOTE (BUGHY @ Mar 19 2009, 07:15 PM) Lungim topicul aiurea si probabil il si inchid cei de aici daca mai continuam asa.
Am deschsi topicul asta inainte sa se apuce nu stiu care sa mute posturile de colo , colo , referitor la discutia asta.
Oricum comparatia asta am spus de la inceput ca nu-si are rostul , dar unii au regretat ca si-au luat mitsu in detrimentul daciei care pare mai fiabila si serioasa in privinta serviciilor after sale .. Parerea lor ...

Era mai degraba un versus, decat combat zone . In fine ...

nu erea nici un versus in adevaratul sens al cuvantului; in mod normal, nu se pot compara cele doua masini, ca sa nu mai vorbim de marci. Dar in conditiile din Romania, raportand la nevoile noastre, am cugetat noi ca o Dacie ar fi rezonabila, si ca la acest model josnic nu ai problemele pe care le au japonezele noastre. Nu vream sa generalizam, nici sa convingem pe cineva ca nu merita, doar ne expunem experientele in speranta ca cei care vor sa faca vanzare acestei marci sa stie ce i-ar putea astepta. de exemplu il citez pe DriverX de pe un alt forum: "Orice ar fi NU luati Lancere Classic. Atatea cate mai sunt pe stoc. SUB NICI O FORMA. Sunt varza. Am testat 2, una neinmatriculata. Cand zic varza, zic ca au fix problema masinii mele. Una din ele, aproape mai rau ca a mea.
"

Iar daca vreti sa vedeti ce atitudine are un mecanic M-Car, cititi post-ul http://www.daciaclub.ro/Mitsubishi-Lanc ... -s990.html de la pag 34 pana la sf. Ca un rezumat iata un post al unui astfel de mecanic:" Sa stii ca da, ma doare undeva de masinile voastre, ca doar n-o sa le iau acasa sa le bag in plapuma, la caldurica. Atit timp cit mi-am facut datoria si cei de sus n-au ce-mi reprosa, la revedere, n-am ce discuta cu tine. (la general vorbind) " "Am si eu un sef, seful meu are un sef, daca nu o rezolvi din prima, e de ajuns sa ceri sa vorbesti cu un superior si te asigur ca vei fi rezolvat"

Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Sâm Mar 21, 2009 7:07 pm

un topic foarte interesant.
asteptam Mitsubishi Colt vs BMW seria 7, Outlander vs noul Fiat 500 si desigur as fi incantat sa vad un topic cichi cean vs brusli.

si eventual ceva de genul: am 72 de ani si 9.000 EUR si nu stiu ce sa imi iau, Logan 1.6 MPI cu facelift sau sa mai strang bani sa imi iau un Lancer Evo X.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi VERSUS...”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori