Pajero vs. concureta

Versus intre modelele Mitsubishi si modelele altor marci.
Avatar utilizator
fishtish
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 1:11 am

Mesaj de fishtish » Mar Feb 10, 2009 11:58 pm

Ce pareri ...ce expereinte aveti cu concurenta Pajeroului..si in special a ultimului model?Din toate punctele de vedere posibile: costuri, fiabilitate, off road, on road, dotari,etc

Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Joi Feb 19, 2009 6:48 pm

Tinand cont ca a castiga Dakar de 12 ori, 7 ori consecutiv. Eu zic k Mitsubishi a demonstrat ca stie ce face in off-road. Pajero, in opinia mea e nava amiral a producatorului japonez. O masina superba, robusta, conservatoare. Cei care o poseda, absolut teoretic, demonstreaza ca au know-how-ul adecvat. Nu pare nici o masina de manelar, cum ar fi altele,vezi X-urile de la BMW si nici asa de comuna cum e Q7. Poate nici la fel de pretabila off-road-ului cum e G-ul vechi de la Mercedes sau Land Rover Defender. Dar una peste alta se remarca printr-un pret bun, un design dragut, dupa gustul meu. Si nu in ultimul rand comportament de invidiat pe sosea si mai ales in afara acesteia.

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Vin Feb 20, 2009 4:16 pm

sotia mea conduce un pajero din 2005, 3.2 l. initial a fost al tatalui ei care l-a folosit la camp, prin gropi, santuri, remorcat diverse etc si fata de 1 prieten care au folosit un pathfinder, pajero a ramas mai bine inchegat, adica nu scoate zgomote la o groapa respectiv lapathfinder, s-a mai distantat bara din fata de caroserie (nefiind lovita si in principiu folosiind-o la acelasi lucru)..asta ar fi cam singura diferenta din pct lui de vedere.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi VERSUS...”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori