colt vs corsa/ fiesta

Versus intre modelele Mitsubishi si modelele altor marci.
Avatar utilizator
raresh3r
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Oct 24, 2008 7:28 am

Mesaj de raresh3r » Dum Oct 26, 2008 6:44 pm

In viitorul apropiat sunt interesat de achizitia unui autoturism sh, an 2005, probabil unul din cele trei enumerate in titlu. Dar, despre colt nu stiu practic nimic, decat ceea ce am citit pe net. Pana acum cateva zile inclinam spre corsa, dar, intamplator am gasit coltu', care mi se mai mare decat decat cele doua, un motor mai puternic (1.3/ 95 cai), per ansamblu pare mai ok. Nu stiu abolut nimic despre pretul pieselor/ fiabilitate, comportament rutier, probleme specifice. Astept parerile voastre.

Avatar utilizator
EvoX
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 27, 2007 7:22 pm

Mesaj de EvoX » Vin Oct 31, 2008 5:09 am

Salut,

Eu zic sa mergi pe Mitsu. Asta e sunt detinator de Mitsu si admit ca sunt si "putin" subiectiv 8). Dar ca sa vezi ca nu e numai gura de mine iti propun niste referinte: http://masini.ro/stiri-auto-noul-mitsub ... 4-1544.htm
Apoi, daca faci si tu ceva sapaturi o sa mai gasesti ca in 2005 a fost Masina Anului in Danemarca, prin 2006 a fost considerata cea mai cea prin Romania (parca prin Auto Motor si Sport am citit asta). Cauta si o sa gasesti si alte informatii. Din propria experienta nu pot vorbi pentru ca am un Lancer 1.6 SDN (cu care nu am probleme de altfel).

Bafta la cumparaturi!

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi VERSUS...”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori