Lancer 2012 Vs A4 B8

Versus intre modelele Mitsubishi si modelele altor marci.
Avatar utilizator
ursul_bipolar
EVO I
Mesaje: 25
Membru din: Vin Iul 22, 2011 3:57 pm

Mesaj de ursul_bipolar » Joi Feb 12, 2015 9:53 am

Salut,

Crezi ca merita sa dai frumusetea ta de masina cu nici 40k la bord pe una super tavalita cu nu stiu cate probleme actuale si viitoare? Gandeste-te inca o data!
Diferenta nu este foarte mare intre ele, doar la insonorizare.

Ca poti sa faci (deja unele chestii ti le-au spus si colegii):

- schimba-ti scaunele cu cele de Instyle sau cele de Intense (eu am Intense si nu m-am plans dupa 12 ore de condus continuu)
- iti poti insonoriza masina mai bine daca te deranjeaza foarte tare, sunt colegi pe forum care au facut asta si rezultatele sunt extraordinare
- pentru ca nu ai sistemul RF iti poti monta o navigatie aftermarket si sa ai GPS si calitate audio

Ce spui? Mai vrei sa iti vinzi masina?

Avatar utilizator
raduvicol
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 09, 2011 1:13 am

Mesaj de raduvicol » Joi Feb 12, 2015 11:58 am

Sincer nu as vrea sa o vand pentru ca o iubesc. Ma simt mai diferit pe strada si asta imi da o super senzatie. + siguranta ca nu voi baga bani in ea ceva timp de acum inainte.
Unde as putea gasi scaune de intense sau instyle ? cat ar costa ?
Si cat ar costa o navigatie ? cam 2000 de lei nu ?
Ms pt sfaturi

Avatar utilizator
daniel.doboseru
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 11, 2014 11:58 am

Mesaj de daniel.doboseru » Joi Feb 12, 2015 12:01 pm

Cred ca sloganul comunitatii ar trebui sa devina "intra cine vrea, iese cine poate" ))


Avatar utilizator
raduvicol
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 09, 2011 1:13 am

Mesaj de raduvicol » Joi Feb 12, 2015 3:59 pm

Unde as putea gasi scaune de piele si grila fata cea mare cromata ?

Avatar utilizator
daniel.doboseru
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 11, 2014 11:58 am

Mesaj de daniel.doboseru » Joi Feb 12, 2015 4:09 pm

http://www.ebay.com/bhp/lancer-seats

tot pe ebay gasesti si grile

Avatar utilizator
raduvicol
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 09, 2011 1:13 am

Mesaj de raduvicol » Joi Feb 12, 2015 4:30 pm

Se potrivesc? Ma refer modele din 2008 fata de facelift..

Avatar utilizator
raduvicol
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 09, 2011 1:13 am

Mesaj de raduvicol » Joi Feb 12, 2015 4:38 pm

Astea sport nu stiu cat sunt ce confortabile ca sunt tari...Imi trebuie astea de pe instyle.

Avatar utilizator
daniel.doboseru
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 11, 2014 11:58 am

Mesaj de daniel.doboseru » Joi Feb 12, 2015 4:40 pm

Nu cred ca sunt diferente intre versiuni atata timp cat modelul e acelasi. Oricum, pentru siguranta le poti trimite un mesaj daca ai gasit ceva ce-ti place. De asemenea daca-ti faci cont, iti poti adauga o masina in "garaj", si atunci cand cauti piese, ti le arata prima data pe cele compatibile cu masina ta. Si chiar in descriere de regula gasesti lista modelelor cu care se potriveste piesa.

Avatar utilizator
raduvicol
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 09, 2011 1:13 am

Mesaj de raduvicol » Joi Feb 12, 2015 4:52 pm

Da. Mi`am comandat eleron cand am luat masina tot de pe ebay. A fost totul in regula. Era un baiat aici care dadea comenzi. Mai da cineva ?

Avatar utilizator
George1982
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 27, 2014 11:02 pm

Mesaj de George1982 » Joi Feb 12, 2015 8:43 pm

Oricum o dai si oricati ai intreba, tot o impotriva e schimbul in cauza. Acuma, daca esti de acord cu chestia asta si tot vrei sa iti iei alta masina (oricare ar fi aia) pentru ca iti place si intelegi costurile si riscurile aferente, fa-o viata e prea scurta ca sa nu iti ingadui cate o hachita. Gandeste-te bine daca nu cumva te vei plictisi si de cea noua in cateva luni si ramai cu paguba.
Eu unul ma alatur celor de aici care te sfatuiesc impotriva (dar in acelasi timp mi-am cumparat o adoua masina alfa 159 sh pentru ca mi-a placut).
Numai bine!

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi VERSUS...”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori