Lancer Ralliart Vs Mazda 3 Mps 2,3

Versus intre modelele Mitsubishi si modelele altor marci.
Avatar utilizator
pytu_mon
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 05, 2010 2:02 am
Contact:

Mesaj de pytu_mon » Vin Noi 01, 2013 6:42 am

Salut, cele doua modele sunt echipate cu motoare de puteri relativ apropiate, o mare diferenta este tractiunea, dupa care urmeaza transmisia SST fata de cea manuala.
Pretul de achizitie al celor doua modele, sh, este apropiat.
Voi ce aveti de completat in plus?
Multumesc.

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Vin Noi 01, 2013 10:26 pm

La aspect exterior lancerul ralliart e 2 clase peste mazda. Cred ca si tinuta de drum e mai buna la lancer.

Avatar utilizator
RACINGCODE
EVO I
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Noi 20, 2010 4:03 am

Mesaj de RACINGCODE » Mar Noi 26, 2013 9:32 pm

Comparatia este doar legata de pret. Mitsubishi in acest caz reprezinta mult mai mult. Are multe avantaje.

Avatar utilizator
razvante
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 01, 2011 5:14 am

Mesaj de razvante » Vin Noi 29, 2013 1:51 pm

Nici aspectele financiare cu costurile pentru fiecare model in parte nu cred ca sunt de lasat la o parte. Mps desi mai frumoasa(doar o parere subiectiva) are ca dezavantaj impozitul crescut (motor 2,3l) iar diferenta de impozit poate merge intr-o revizie sumara (de exemplu schimbarea tuturor fluidelor). De asemenea din punct de vedere al fiabilitatii la sst sunt ceva probleme tehnice, si e cam loterie cu ele, iar la mps se cam pastreaza de la generatia trecuta motorul si transmisia, deci teoretic un plus de fiabilitate pentru mazda.
Personal fara sa ii supar pe colegi, as merge pe mazda 3. Este una rosie la vanzare pe autovit si arata intr-un mare fel. Acum da-te si tu cu ambele si vezi ce iti spune si sufletul.

Ca o curiozitate, wrx de ce nu apare intre preferinte?

Avatar utilizator
pytu_mon
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 05, 2010 2:02 am
Contact:

Mesaj de pytu_mon » Dum Dec 08, 2013 4:12 am



Ca o curiozitate, wrx de ce nu apare intre preferinte?
[/quote]

Salut, intradevar si subaru este o varianta, dar ceva mai scumpa.
Avantajul major al ralliart-ului, parerea mea, este tractiunea, in ceea ce priveste transmisia SST parerile sunt impartite.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi VERSUS...”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori