2020 L 200. Vs 2020 DMax vs Amarok 2020 --cutie automata.

Versus intre modelele Mitsubishi si modelele altor marci.
Avatar utilizator
santto
EVO I
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Ian 26, 2008 8:33 am

2020 L 200. Vs 2020 DMax vs Amarok 2020 --cutie automata.

Mesaj de santto » Lun Noi 30, 2020 9:10 pm

Salut,
Detin un Lancer și cum se apropie timpul sa il schimb iau în calcul și achiziționarea unui pick-up up. În familie se dorește o mașină mai mare...suv..etc
Personal îmi vine greu sa dau bani mulți pe un sedan cu caroserie de suv/ crossover sau cum vreți sa ii ziceți cu un asa zis sistem de tracțiune care nu cred ca merita diferența de bani fata de un sedan cu tracțiune fata. Personal cred ca masina de teren trebuie sa se descurce în offroad și pe orice vreme și sa aibă 2H,4H etc ,însă cele reale/adevărate.
Masina va fi folosita ca masina de zi cu zi ( cumpărături, copil la scoala ..când o sa înceapă, dus la job...cele lumesti🤣) , pescuit ,vânătoare și eventuale drumeții auto cu familia insa mai rar.
Asa ca , va rog sa va dați cu părerea dacă se merita ( din orice pct. de vedere) L200 sau altceva.
Mulțumesc.

Avatar utilizator
Ermeneutic
EVO III
Mesaje: 183
Membru din: Vin Noi 09, 2018 10:19 pm
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: 2020 L 200. Vs 2020 DMax vs Amarok 2020 --cutie automata.

Mesaj de Ermeneutic » Joi Dec 03, 2020 10:27 pm

Salutare!
Nu crezi că cel mai eficient pentru tine ar fi să mergi la fiecare showroom de marcă și să porți discuții tehnice și comerciale atât cu reprezentanții de vânzări cât și cu mecanicii iar la finalul etapei de investigare să tragi singur o concluzie?
Răbdare să ai în etapa de căutări și multă inspirație în luarea deciziei de achiziție!
Doar educatia favorizeaza evolutia umana.

Avatar utilizator
santto
EVO I
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Ian 26, 2008 8:33 am

Re: 2020 L 200. Vs 2020 DMax vs Amarok 2020 --cutie automata.

Mesaj de santto » Dum Dec 13, 2020 6:29 am

Etapa asta este bifata, stai liniștit, nu de astfel de sfaturi am nevoie ,dar îți mulțumesc oricum.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi VERSUS...”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori