Rechemare L200 Ka4t/kb4t

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi L200
Avatar utilizator
DarkAngel
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iun 06, 2009 7:30 pm

Mesaj de DarkAngel » Mar Mai 21, 2013 3:16 pm

La un număr limitat de modele L200 KA4T/KB4T, este posibil ca, datorită unor erori apărute ?n timpul procesului de fabricaţie al softului de gestionare al sistemului electronic de injecţie al motorului sau al unui contact imperfect la mufa senzorului de măsurare a debitului de aer din galeria de admisie (AFS-Air Flow Sensor), filtrul de particule DPF al sistemului de depoluare al autovehiculului să nu funcţioneze corespunzător, put?nd provoca ?nfundarea acestuia peste limitele admise. Acest lucru poate cauza următoarele: putere scăzută a motorului, funcţionarea defectuoasa la ralanti a motorului, aprinderea becului de avarie motor sau oprirea nedorita motorului.

Curios este că nu se specifică și consumul excesiv de combustibil de min. 16% urban și de asemenea nu se specifică nici probleme de airbag și aici mă refer la cortina dreapta;.
Fişiere ataşate
Rechemare_L200.jpg
Rechemare_L200.jpg (1.61 MiB) Vizualizat de 5661 ori

Avatar utilizator
Paul L
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 23, 2013 8:44 pm

Mesaj de Paul L » Lun Noi 04, 2013 9:42 pm

hmmm......a mea s-ar putea sa se incadreze....periodic(cam la o luna sau doua) mi se aprinde martorul de avarie motor si de fiecare data imi da ca si cod AMFS(air mass flow sensor) si dupa ce il sting nu mai am probleme o vreme.
Masina mea e adusa din Anglia.....stiti careva daca ar repara-o la reprezentatele din Romania?

Avatar utilizator
cristivd
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Aug 08, 2009 10:32 pm

Mesaj de cristivd » Mar Noi 05, 2013 10:57 am

QUOTE (Paul L @ Nov 4 2013, 09:42 PM) hmmm......a mea s-ar putea sa se incadreze....periodic(cam la o luna sau doua) mi se aprinde martorul de avarie motor si de fiecare data imi da ca si cod AMFS(air mass flow sensor) si dupa ce il sting nu mai am probleme o vreme.
Masina mea e adusa din Anglia.....stiti careva daca ar repara-o la reprezentatele din Romania?
Scoate senzorul si curata-l cu un betisor pentru urechi. Il gasesti langa filtru. Al meu avea depus pe el praf.

Avatar utilizator
Paul L
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 23, 2013 8:44 pm

Mesaj de Paul L » Mar Noi 05, 2013 9:14 pm

o sa incerc......am fost azi la reprezentanta si desi mi-au gasit vreo 4-5 rechemari nu era niciuna pt senzorul asta....mersi

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi L200”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori