Prieteni Din Reprezentantele Mitsu

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi L200
Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Mie Feb 27, 2013 12:50 pm

Imi cer scuze anticipat fata de Alex, care ne-a rugat pe toti sa fim on topic, dar ma vad nevoit sa fac si eu o mentiune; am vrut sa o fac din start, dar m-am tot abtinut.
De regula, recunosc cinstit, ca ma zgarie pe retina si cu greu ma abtin atunci cand vad greseli gramaticale flagrante (si dese). Dar in cazul lui Catalin n-am zis niciodata nimic pentru ca din punctul meu de vedere e un membru de valoare, foarte activ in zona L200 si nu numai, cu replici si sfaturi pertinente. Din punctul meu de vedere e o balanta care inclina cumva spre partea productiva, utila, a forumului si a scopului pentru care acesta a fost infiintat. E adevarat, uneori e greu de urmarit, dar daca ai rabdarea necesara, de regula ai ce extrage din postul lui.

Sa nu fim carcotasi!
Malakai.

Avatar utilizator
apetreicatalin67
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Sep 27, 2009 7:15 pm

Mesaj de apetreicatalin67 » Mie Feb 27, 2013 5:32 pm

Alexutu,Radurin sau Volint,voi nu cunoaste-ti pe nimeni de prin servicesurile din capitala?!!!!Poate au nevoie colegii nostri cand dau de belele,caci mai toti batem capitala...asta-i asa ca sa va arat ca nu am nimic contra voastra..vds.

Avatar utilizator
apetreicatalin67
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Sep 27, 2009 7:15 pm

Mesaj de apetreicatalin67 » Vin Mai 31, 2013 12:09 pm

Ieri, am reusit sa ajung la servicesul Mitsubishi din Sibiu. Este cu totul altceva fata de service-urile Mitsu pe la care am fost. Ei sunt la inceput, dar nu asta ma intereseaza, pe scurt am fost multumit.

Am schimbat ulei motor Mobil 5w40, filtru ulei MANN, filtru aer si polen Jakoparts, gresat crucile si verificare totala a suspensiei(pivoti-bucse-arcuri etc), rectificare discuri frana (pe masina) si diagnoza motor cu efectuarea operatiunii de Invatare cantitate minim injectata. Voi detalia operatiunile cand voi avea mai mult timp dar pe alte topicuri.

Nu vreau sa se inteleaga gresit ca-i laud pentru ca sunt prieten cu seful, dar am ramas impresionat de cei trei mecanici alaturi de care am stat tot timpul si care m-au lamurit in toate problemele ridicate de mine. De fapt eu am stat tot timpul cu ei, iar cu seful am stat cand am dat banii, 650 ron. Am uitat, la cererea dvs. puteti asista la orice operatiune ce se face la masina. Pacat ca a trebuit sa bat 650 km sa fac niste operatiuni banale, ce se puteau face la orice service Mitsu din Bacau sau Iasi...nu vreau sa fiu rautacios si sa va spun motivatiile celor doua service-uri care m-au determinat sa le refuz. Deci DA, sunt multumit de ei..."Cei trei muschetari" si cu... sergentul ZECE-pentru ca-i intrece, pot face fata situatiilor dificile de pe spatialele noastre!

Buuuun, acum minusuri:
1. Cu toate ca sunt prieten cu seful, intelectualii mei au uitat sa-mi faca o reglare manuala a culbutorilor, norocul meu e ca eram pe la SOVATA cand am fost sunat de sefu....asta e. Au promis ca la urmatoarea vizita mi-o vor face gratis, asta ca scuze.
2. Lipsa uni spatiu de odihna si recreere pentru clientii veniti de departe.
3. Nu au stand de directie,aparat de reglaj faruri analize gaze, deci o dotare cam minima.
4. Cam mult praf in hala de lucru si putin cam multa dezordine cu aparatele din dotare. Or mai fi si altele dar nu le-am vazut, oricum va rog pe voi sa le scrieti pe forum ca sa le stim si noi. Nu trebuie sa fim indiferenti, ne ajutam tot pe noi, critica ajuta pe oricine.

Astept si alte opinii,de la voi, si cu alte service-uri Mitsu din tara, de care sa ne putem folosi cu totii.Va rog sa nu ma acuzati de reclama mascata, suport jigniri sau ironii, dar nu ma acuzati de minciuna. Eu unul MULTUMESC celor din Sibiu pentru ce mi-au facut.........vds.

PS.Scuze pentru greselile ortografice dar nu am timp sa le corectez.

Avatar utilizator
apetreicatalin67
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Sep 27, 2009 7:15 pm

Mesaj de apetreicatalin67 » Lun Aug 05, 2013 12:19 pm

Lunea trecuta am schimbat distributia la Bacau.Sa stiti ca am fost multumit si de ei,am asistat la toata operatiunea care a durat 6 ore.

Nu am tras tare de timp,am discutat si m-am sfatuit cu meseriasul,nea Traian,de toate dichisurile necesare.

Felicitari si sa nu fie de deochi......vds.

Avatar utilizator
Paul L
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 23, 2013 8:44 pm

Mesaj de Paul L » Dum Noi 03, 2013 11:17 pm

despre reprezentata de Cluj stie careva ceva? .....am intrebat prin zona dar inca nu am auzit nimic bun....mai mult rele:(
Am nevoie cred de un scanner MUT ca sa rezolv problema care o am la sistemul ASTC.

Avatar utilizator
robiboth
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Oct 28, 2012 6:00 pm

Mesaj de robiboth » Mar Noi 05, 2013 11:33 am

cu reprezentanta Cluj am avut numai experiente placute. profesionisti - mi-a placut abordarea lor precum si comunicarea cu clientul. au rezolvat problemele operativ (am avut probleme cu solenoizii care comanda turbosuflanta). vds.

Avatar utilizator
Paul L
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 23, 2013 8:44 pm

Mesaj de Paul L » Sâm Noi 09, 2013 4:24 pm

Hmm......Aproape ca era sa cred ca reprezentata din Cluj ofera servicii de calitate acu' 2 zile cand am fost la ei si mi-au gasit 4 rechemari care nu au fost facute si mi-au zis ca ma suna a doua zi pt programare. A doua zi insa m-au sunat si mi-au zis ca de fapt rechemarile au fost facute la masina si ca nu mai e nevoie sa programam nimic. Azi am facut un request la dealer in UK de unde am adus masina si astept sa vad ce zic si ei. Sunt foarte curios sa vad daca au fost facute avand in vedere ca masina a stat parcata in ultimii 3 ani si unele recalls cred ca erau mai noi de 3 ani.

Avatar utilizator
sabin.b
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 11, 2011 3:45 pm

Mesaj de sabin.b » Sâm Noi 09, 2013 5:45 pm

Şi eu eram mulţumit de reprezentanţa din Cluj, p?nă recent. A trebuit să ?mi fac revizia de 80.000 km şi am mers să ?mi fac programare. ?n primă fază nici nu ştiau că trebuie schimbat uleiul ?n cutia de viteze....după ce le-am spus eu, s-au uitat ?n calculator şi mi-au dat dreptate. Aşa că am fost programat peste 1 săptăm?nă.
La data fixată m-am prezentat la service. Am lăsat maşina la ora 8:30 şi abia la 15:00 m-au sunat să-mi spună că e gata. C?nd am mers să oridic mi-au spus ccă nu au schimbat uleiul ?n cutia de viteze deoarece au comandat doar uleiul, nu şi ceva filtru. Aşa că a rămas să ne auzim peste 4 zile, ca să vină cele necesare.
După 4 zile am sunat la ei şi mi-au spus că nu au cele necesare...să revin peste6 zile.
Aşadar, din momentul ?n care am mers să ?mi fac programarea şi p?nă ?n prezent au trecut 2 săptăm?ni, iar ei nu au cele necesare pentru revizia de 80.000 km. Halal reprezentanţă!

Apropo, c?nd mi-au ţinut maşina ?n service de la 8:30 la 15:00 nu au schimbat dec?t uleiul la motor. Abia apoi am ?nţeles de ce au ţinut-o at?t: aveam cu aproape 30 km ?n plus pe kilometraj. S-au plimbat puţin cu ea....să ?şi mai rezolve unele probleme prin Cluj.

Săptăm?na viitoare sun din nou şi dacă au venit piesele ?mi schimb uleiul la CVT şi ?i voi ?ntreba dacă nu vor din nou să se plimbe vreo 30 km cu maşina....că doar nu e benzina lor!
Saptamana

Avatar utilizator
sabin.b
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 11, 2011 3:45 pm

Mesaj de sabin.b » Sâm Noi 09, 2013 5:45 pm

Şi eu eram mulţumit de reprezentanţa din Cluj, p?nă recent. A trebuit să ?mi fac revizia de 80.000 km şi am mers să ?mi fac programare. ?n primă fază nici nu ştiau că trebuie schimbat uleiul ?n cutia de viteze....după ce le-am spus eu, s-au uitat ?n calculator şi mi-au dat dreptate. Aşa că am fost programat peste 1 săptăm?nă.
La data fixată m-am prezentat la service. Am lăsat maşina la ora 8:30 şi abia la 15:00 m-au sunat să-mi spună că e gata. C?nd am mers să oridic mi-au spus ccă nu au schimbat uleiul ?n cutia de viteze deoarece au comandat doar uleiul, nu şi ceva filtru. Aşa că a rămas să ne auzim peste 4 zile, ca să vină cele necesare.
După 4 zile am sunat la ei şi mi-au spus că nu au cele necesare...să revin peste6 zile.
Aşadar, din momentul ?n care am mers să ?mi fac programarea şi p?nă ?n prezent au trecut 2 săptăm?ni, iar ei nu au cele necesare pentru revizia de 80.000 km. Halal reprezentanţă!

Apropo, c?nd mi-au ţinut maşina ?n service de la 8:30 la 15:00 nu au schimbat dec?t uleiul la motor. Abia apoi am ?nţeles de ce au ţinut-o at?t: aveam cu aproape 30 km ?n plus pe kilometraj. S-au plimbat puţin cu ea....să ?şi mai rezolve unele probleme prin Cluj.

Săptăm?na viitoare sun din nou şi dacă au venit piesele ?mi schimb uleiul la CVT şi ?i voi ?ntreba dacă nu vor din nou să se plimbe vreo 30 km cu maşina....că doar nu e benzina lor!

Avatar utilizator
apetreicatalin67
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Sep 27, 2009 7:15 pm

Mesaj de apetreicatalin67 » Dum Noi 10, 2013 1:58 pm

Sincer,...parca ne -ai povestit un film cu Stan si Bran,...incredibil...
Dar te cred.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi L200”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori