Cod Eroare P1262

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi L200
Avatar utilizator
stanic
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Apr 16, 2010 8:40 am

Mesaj de stanic » Lun Iun 18, 2012 8:40 am

Salutare ,


Poate sa ma ajute cineva cu ceva informatii de spre eroarea:

P1262 Cylinder #2 High To Low Side Short


Multumesc

Avatar utilizator
volint
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Mie Sep 28, 2011 10:17 am
Contact:

Mesaj de volint » Lun Iun 18, 2012 10:53 am

http://dtcsearch.com/P1262/

Daca nu ajuta, musai test la service.

Avatar utilizator
stanic
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Apr 16, 2010 8:40 am

Mesaj de stanic » Joi Iun 21, 2012 3:45 pm

Multumesc de ajutor


Dupa lungi cautari si multe erori de tot felul si umblat prin tot felul de service-uri de reprezentanta si nu numai am reusit sa gasesc un service (in care este un baiat super ok )care sa imi rezolve pb la masina fara sa ma tapeze de bani si culmea in orasul meu Sibiu unde nu credeam ca se poate repara o masina .
Asa ca daca este cineva din zona interesat sau are vreo pb o sa ii recomand .

Bafta

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Joi Iun 21, 2012 4:23 pm

As aprecia daca ai scrie aici care a fost problema reala si care a fost rezolvarea.

Personal mi-ar place ca un forum auto, precum este si mitsu.ro sa fie un forum unde lumea se ajuta, se face knowledge sharing si nu se limiteaza doar la pleoape, bad boy look si ce tare si ce masina speciala e Mitsubishi. E o marca, are problemele ei si daca s-a gasit o rezolvare, cu bunavointa aceasta poate ajunge si la altii.

Avatar utilizator
stanic
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Apr 16, 2010 8:40 am

Mesaj de stanic » Joi Iun 21, 2012 5:46 pm

Salut

Se poate sa ai dreptate dar este prea mult de povestit iar problemele mele sunt pe forum iar daca o sa citesc de cineva cu o problema asemanatoare sa fii convins ca o sa il ajut nu de alta dar sa nu mai pateasca si el ca mine (nervi si destul de multi bani aruncati etc.)
PARTEA ELECTRICA ERA PROBLEMA ERORILOR DE GENUL P0093 ADICA FIRELE CARE INTARU IN MUFA CENTRALA A MASINII SE MISCAU FF USOR

Avatar utilizator
apetreicatalin67
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Sep 27, 2009 7:15 pm

Mesaj de apetreicatalin67 » Dum Iun 24, 2012 8:30 am

Nu cred ca Stanica poate fi acuzat ca nu a dat detalii si solutii la problemele cu care s-a confruntat,...mai rasfoiti paginile.Eu as aprecia daca am folosi termeni in limba romana-nu ca nu am intelege engleza-dar forumul e in limba romana.Fara suparare driverx,nu fi carcotas si sensibil critic,..la profilele noastre gasesti ceva informatii despre noi,pe cind la tine...aprecieri...fii mai delicat.

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Dum Iun 24, 2012 9:26 pm

@apetreicatalin67

Da' cam ce informatii ai vrea sa am la profil? Ce nu e bine acolo? Lipseste adresa?


Idea e ca doream ca informatiile sa fie cat mai detailate. M-as da exemplu chiar pe mine Pana la urma am vorbit singur pe topic, dar macar ALTII care se vor lovi de problema asta, cam stiu cum sta treaba, cam cat o sa ii coste. Pana la urma pentru asta e o comunitate. Sau...si pentru asta...

http://mitsu.ro/forum/index.php?showtop ... ntry108561

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi L200”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori