Baterie Suplimentara

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi L200
Avatar utilizator
tezeu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 29, 2011 2:53 pm

Mesaj de tezeu » Vin Apr 20, 2012 9:32 pm

Salut,
Am vazut ca sub capota, in partea insotitorului exista un locas ptr. inca o baterie.
Ce stiti despre ea? Firele sunt deja trase? Adaugarea necesita si ceva hartogaraie pe langa vizitarea unui service?
Banuiesc ca bateria asta e necesara ptr. cazul cand avem instalat cabestan (winch sau cum ii mai zice) electric si/sau cand montam setul de proiectoare suplimentare (deasupra cabinei).
Gresesc?

Va astept cu ce informatii aveti.
Multumesc

Avatar utilizator
Roland
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Sep 02, 2009 11:14 am

Mesaj de Roland » Vin Mai 25, 2012 6:58 pm

Pentru anumite piete de desfacere Mitsubishi vine din fabrica cu 2 acumulatoare si alternator cu putere marita (cum e Hilux comercializat la noi).
Reprezentantele din Romania nu se baga sa comande componentele si sa faca modificarea.

Eu am luat un modul electronic care gestioneaza incarcarea pt 2 baterii, am gasit o baterie Optima (standard militar ) cu curent de scurt circuit 980 A si intentionez sa montez a doua baterie in bena , pt ca are 28 cm inaltime si nu incape sub capota.
Necesitatea celei de-a doua baterii se justifica daca ai troliu si-l folosesti in regim mai intens de 1 min funct./ 10 min. pauza .


Roland

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi L200”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori