Cauciucuri Simex

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi L200
Avatar utilizator
sorigab
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 20, 2010 9:57 pm

Mesaj de sorigab » Dum Mar 11, 2012 9:29 pm

buna scuze poate sa mai discutat acest subiect dar eu as vrea sa intreb de unde as putea cumpara 4 cauciucuri simex 245 70 16 ptr un l200
ai un sfat daca a mai avut cineva ceste gume sa-mi spuna o parere despre ele ,eu unu zic ca doar ar sta foarte bine in rest nu stiu prea multe detalii va multumesc anticipat

Avatar utilizator
cipcirip
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 20, 2008 11:36 pm

Mesaj de cipcirip » Mar Mar 13, 2012 9:16 am

Salut
Destinatia acestor cauciucuri este exclusiv offroad. Onroad vor distruge dintii ocupantilor masinii si masina pierde f. mult la capitolul franare si directie. Nu sunt concepute doar sa de-a bine la imagine. Si aceste simex-uri sunt cele originale (mai scumpe si mai bune) si cele reesapate la un pret mai scazut. De cumparat se gasesc pe site-uri specializate offroad sau la vanzatorii de cauciucuri pe comanda.

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Mar Apr 03, 2012 6:46 pm

Nu stiu daca mai e de actualitate dar niste M/T-uri nu iti ajung?
Pe mine m-au scos de orunde. Si am mers cu masina si pe asfalt fara nici o problema. Iar zgomotul dinauntru este foarte suportabil.
La Simex te da zgomotul afara din masina si creste consumul ingrozitor. Aveam un prieten care se incapatana sa mearga cu ele in oras si baga 4 atmosfere ca sa fie amprenta pe sol cat mai mica si sa nu cosume mai mult de 20% (Nissan Patrol)
http://mitsu.ro/forum/index.php?showtopic=5492
Ce e drept masina mea e si foarte usoara si poate din acest motiv nu face mult zgomot si nu se modifica consumul.

Avatar utilizator
speed29
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 13, 2009 5:20 pm

Mesaj de speed29 » Mie Apr 04, 2012 8:30 pm

Cred ca ai uitat sa specifici marca poti avea si Patrol nu ai nici o treba cu ele pe asfalt

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi L200”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori