Recarosare L200

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi L200
Avatar utilizator
WorM T.T.
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 04, 2010 11:20 am

Mesaj de WorM T.T. » Sâm Mar 10, 2012 11:55 pm

Salutare mi-am facut masina praf anul trecut in iunie ....am povestit destul pe tema asta ,vroiam sa va rog sa-mi dati si mie niste site-uri sau numere de la cunoscuti de unde as putea putea lua o caroserie completa lovita ,ma intereseaza mult plafonul sa fie intreg si partea dreapta fata,multam mult. Poate imi mai impartaseste si mie cineva care a mai facut recarosare la L200 ne povesteste experieta lui sa avem si noi de invatat ceva si ''maestri'' L200 de pe forum astept si eu o parere de la voi pozele cred ca le stiti sunt in ,,Cele mai tari L200 "" pagina 4 saru 'mana mult de ajutor si sper sa fim din nou impreuna sa ne bucuram de "" taurasii nostrii "" P.S. - este vorba despre un Mitsubishi L200 doublecab model 2007

Avatar utilizator
cipcirip
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 20, 2008 11:36 pm

Mesaj de cipcirip » Mar Mar 13, 2012 9:35 am

Salut
Mult noroc in reparare. Trebuie sa cauti pe site-uri de vanzare auto si dezmembrari, poate ai noroc. Recent sa vandut un L200 cu 3000 euro, iti era bun de piese. Si eu l-am avut avariat frontal si ma costat reparatia 7500 euro. Adevarat este ca sa intamplat in 2009 pe cand nu se gaseau piese second pentru acest model. In plus am avut o avarie la sasiu si a fost f. greu de reparat. Daca te pot ajuta cu ceva scrie-mi.

Avatar utilizator
WorM T.T.
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 04, 2010 11:20 am

Mesaj de WorM T.T. » Mie Mar 14, 2012 8:31 pm

Multumesc mult cip pt ajutor ,tot caut pe diferite site-uri sper sa am noroc ,problema e cam grava la mine daca ai vazut pozele dar ma stradui sa o repar totusi multumesc inca o data pt ajutor,cred o sa am mai mult ca sigur nevoie de sfaturi pe viitor

Avatar utilizator
cipcirip
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 20, 2008 11:36 pm

Mesaj de cipcirip » Joi Mar 15, 2012 4:09 pm

Salut
M-am uitat din nou pe pozele cu accidentul tau. Ma luat din nou cu ameteala. Intr-adevar te-a salvat si masina dar ai avut zile de la Dumnezeu. Pe bune. Ce sa spun: cam ai nevoie de o caroserie completa nu pe bucati. Din a ta ramanand intreg din ce vad eu usa sofelurui (dar si aia necesita reparatii). Cauta mai repede pe ebay Anglia acolo s-ar putea sa gasesti mai ieftin o caroserie. Sasiul nu e avariat?

Avatar utilizator
WorM T.T.
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 04, 2010 11:20 am

Mesaj de WorM T.T. » Vin Mar 16, 2012 9:18 am

Nu ştiu inca sigur , urmează să aflu

Avatar utilizator
apetreicatalin67
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Sep 27, 2009 7:15 pm

Mesaj de apetreicatalin67 » Vin Mar 16, 2012 5:13 pm

Nici an cel mai urat vis sa nu te gandesti la caroserie din bucati,..pai tu nu mai ai nimic care sa nu fi suferit o torsionare dusa la maxim din masina....parerea mea,ia-ti alta fara acte si mai departe stii tu...cei mai important e la tine an buzunar si ve-i mai ramane cu ceva pe acolo....vds.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi L200”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori