Probleme L200

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi L200
Avatar utilizator
danyyx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 3:08 pm

Mesaj de danyyx » Lun Ian 16, 2012 4:21 pm

Salutare posesori de L200,

Din ianuarie 2011 conduc un L200 fabricat in 2010 (modelul cu facelift) primit ca masina de servici de la seful meu. Imi pare rau sa spun dar nu am avut cu nici o masina asa batai de cap cum am avut cu asta. Cand am primit-o, masina avea cam 700 de km in bord iar acum am circa 46 000.
Prima problema pe care am avut-o cu masina asta a fost cu directia(batai in volan pe drumuri denivelate, si asta cam pe la 8000 km. La reprezentanta mi-au inlocuit garnituri la caseta de directie dar degeaba. a doua oara la reprezentanta mi s-a spus ca e ceva de la coloana de directie. Au incercat sa repare cu nush ce rasina epoxidica trimisa de cei de la mitsu bucuresti. Solutia a functionat cam 2 saptamani dupa care a facut la fel. Nici in prezent problema nu e rezolvata, urmand ca cei de la reprezentanta sa schimbe coloana de directie cu totul.
A doua problema a fost cu prezoanele rotilor din fata. Se rup intr-o veselie, vreau sa spun ca dupa ce am reparat o pana la o vulcanizare am plecat de acolo in 3 prezoane la roata din stanga fata. Aceeasi situatie cand am schimbat cauciucurile de vara cu cele de iarna, la roata din partea dreapta fata 2 prezoane au picat. In fine problema s-a rezolvat la reprezentanta.
Placutele de frana sunt de proasta calitate, cele originale si-au dat duhul la 25 000 km, iar cele noi nu prea mai au mult de trait.
In fine si ultima problema cu ea sunt discurile de frana, care s-au ovalizat si care nu vor sa le schimbe cei de la reprezentanta pe garantie, spunand ca nu au fost folosite in mod corespunzator! Auzi tupeu!
Oricum maine plec din nou la reprezentanta pentru revizia de 45000. o sa va tin la curent cu descoperirile.

Personal posed un Mitsubishi Galant de care sunt tare multumit dar L200 m-a cam dezamagit. Nici cu reprezentanta Mitsubishi nu ma laud, nu sunt profesionisti deloc. Odata am plecat de la ei curgand ulei pe la filtru de a trebuit sa ma intorc ca sa il stranga mai bine.
Datorita meseriei mele am condus tot felul de pick-up-uri incepand de la Toyota Hilux, Navara(model 2005), Navara 2009(cutie manuala), Navara 2010(cutie automata) si putin am condus si Amarok.



Motivul pentru care acum conduc L200 este ca vehea masina si anume Navara facuse peste 200 000 km si boss-ul a zis sa incercam si cu L200.

Oricum motivul postarii mele era sa va intreb daca ati mai intalnit problemele enumerate la modelul L200. Astept parerile voastre.
Va salut,

Dan

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi L200”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori