Punte Spate Stramba

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi L200
Avatar utilizator
remus_iva
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 05, 2011 5:54 pm

Mesaj de remus_iva » Joi Mai 05, 2011 7:18 pm

Salut. Am cumparat un L200 si era stramba puntea spate.Am schimbat puntea cu tot cu planetare dar grupul a ramas. Am pus o punte cu ABS cu tot cu planetare. Dar a intervenit o problema, cand merg peste 20 km si la viraje in loc se simt niste vibratii la rotile de pe spate. Am inteles ca planetarele cu ABS sunt mai lungi decat celalalte. Am taiat si din planetare, vibratia tot se mentine , dar mai slab. Ce stiti, exista niste reglaje in grup sau ce e de facut. Va rog ajutati-ma !

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Vin Mai 06, 2011 12:47 pm

Of course ca exista reglaje in grup, care nu se fac ochiometric, ci la ceas comparator, la un meserias care stie cu ce se mananca. Este un procedeu mai complex "punerea la punct" a grupului, de aceea este necesara o vizita la un mecanicos care stie si are cu ce lucra.

De altfel, pot fi duse si bucsile la bara panhard, de acolo si vibratiile in punte.

Da... Cum ai reusit sa strambi puntea ?

Avatar utilizator
remus_iva
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 05, 2011 5:54 pm

Mesaj de remus_iva » Dum Mai 08, 2011 11:31 pm

nu am strambat eu puntea asa am cumparato,nu stie nimeni unde pot sa reglez si eu grupu la l200 sau cei de facut?ma poate ajuta cineva?

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Lun Mai 09, 2011 12:00 am

Am cativa (20-30) prieteni imprastiati prin tara, care sunt in domeniul auto si te pot indruma la un meserias. Doar ca, Nu-i pot enumera pe toti pe forum ca nu-i frumos. In schimb, daca imi spui un oras pe unde stai (la info user nu scrie nimic) te pot pune in legatura doar cu unul din ei, din zona ta.

Avatar utilizator
remus_iva
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 05, 2011 5:54 pm

Mesaj de remus_iva » Lun Mai 09, 2011 4:39 pm

salut sunt remus si stau in judetul hunedoara oras vulcan astept un raspuns din partea ta

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi L200”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori