MITSUBISHI L200

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi L200
Scrie răspuns
Avatar utilizator
catalinboldeanu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Aug 24, 2008 7:03 pm

Mesaj de catalinboldeanu » Mie Aug 27, 2008 12:40 pm

pai nici nu ma gandesc sa nu ii fac casco. cand va veni celalat L200 nici nu plec de la reprezentanta pana nu are casco . acum din cauza unei asigurari nu mai am bani sa imi iau una cash cum a fost cealalta, asa ca o sa fac un leasing. oricum am aflat ca trebuie sa astept 6 luni pt masina asta pt ca nu au verde full pe stoc si nu vreau alta decat verde.

Avatar utilizator
eco_ionut
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 11, 2008 1:46 pm

Mesaj de eco_ionut » Joi Sep 11, 2008 1:51 pm

QUOTE (Andrei_RC)Nu mai sunt camioane de vreo juma' de an. Le-au omologat ca autoturisme acum nu ca autoutilitare.

Salut! Eu azi dimineata am ridicat masinuta si tot autoutilitara mi-a trecut.

Avatar utilizator
DeBogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 11:59 pm

Mesaj de DeBogdan » Joi Sep 11, 2008 2:18 pm

Sa o stapanesti sanatos. Multi km pe sosea si mai ales pe off-road.

Avatar utilizator
bigballz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Sep 12, 2008 11:04 pm

Mesaj de bigballz » Vin Sep 12, 2008 11:35 pm

Salut...inca nu am permis de conducere dar sunt foarte incantat de L200-le tatei a.k.a "MITSIBUSHU".Se comporta excelent atat pe sosea cat si off road.Am avut cateva iesiri off road pe la tara si pe muntele LEAOTA daca ati auzit de el,e in zona CAMPULUNG MUSCEL.Se comporta extraordinar pe teren am avut o mica problema cu cauciucurile..sunt de vara si ploaia a cam distrus drumul...dar nu a trebuit sa intervenim cu nimic...MITSIBUSHU a iesit singurel dar mirosea a incins de undeva de sub masina.Pana acum vre-o luna consuma cam 11 la suta, acum 8.8 si cred ca este foarte bine.Nu are bara spate deoarece nu prea ne-a placut cea la mitsubishi motors asa ca am cautat pe net si am gasit ceva care completeaza perfect designul masinii in spate urmeaza sa o montam plus un bull bar si cauciucuri de iarna/teren.In talon tot autoutilitara e trecuta dar parca suna mai interesant oricum...

P.S nu are inca un an si are cam 80000 de KM[+/-] si nici1 problema..in afara de cea cu vopseaua...

cand aflu cum sa postez imagin o sa le postez[foarte aiurea sistemul]

Avatar utilizator
eco_ionut
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 11, 2008 1:46 pm

Mesaj de eco_ionut » Joi Sep 18, 2008 2:32 pm

QUOTE (DeBogdan)Sa o stapanesti sanatos. Multi km pe sosea si mai ales pe off-road.

multumesc mult de urari. Am facut in week-end deja 1400km :-D . Singura chestie un pic aiurea a fost pana m-am obisnuit pe curbe cu ea dar acuma e bine.

Avatar utilizator
Aimee
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Sep 21, 2008 3:04 pm

Mesaj de Aimee » Dum Sep 21, 2008 3:10 pm

daca auziti vreun iubitor de L200 ca si-a cumparat la "ocazie" in duminica asta un set de roll baruri si o baterie de proiectoare la un pret bun sa-mi spuneti si mie ca mi-au fost furate din poarta in seara care tocmai a trecut.
La 1.30 au demontat in 10 minute si l-au si carat, am vazut pe camere abia dimineata!


Avatar utilizator
flyer
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 25, 2008 10:28 pm

Mesaj de flyer » Sâm Oct 25, 2008 11:13 pm

Salutari la toata lumea.
Este cineva de prin Cluj cu L200 ? is curios sa mai schimb si eu niste pareri cu uni alti ''live''.

Avatar utilizator
cezarionus
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Oct 12, 2007 12:50 am

Mesaj de cezarionus » Sâm Noi 22, 2008 8:44 pm

Mai recent, au redevenit autoutilitare si nu iti i-au in calcul nivelul de poluare( dealtfel mic) !!!

Avatar utilizator
eco_ionut
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 11, 2008 1:46 pm

Mesaj de eco_ionut » Joi Dec 11, 2008 1:21 pm

salut! Poate se gaseste cineva sa ma ajute. Am gasit-o azi dimineata in parcare cu proiectorul de ceata de pe fata stanga spart. Aveti idee de unde sa ma duc sa cumpar geamul de la proiector? ca la reprezentanta mi-a zis ca se da doar proiectorul cu totul si e 200? plus TVA plus montaj.

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Lun Dec 15, 2008 8:02 pm

QUOTE (eco_ionut @ Dec 11 2008, 01:21 PM) salut! Poate se gaseste cineva sa ma ajute. Am gasit-o azi dimineata in parcare cu proiectorul de ceata de pe fata stanga spart. Aveti idee de unde sa ma duc sa cumpar geamul de la proiector? ca la reprezentanta mi-a zis ca se da doar proiectorul cu totul si e 200? plus TVA plus montaj.

Salut.

Da proiectorul jos (adica oglinda cu suport) si du-te la un mester care lucreaza cu plexic. Toata distractia te ajunge pana in 100 de lei. Din pacate stiu doar in Suceava 2 astfel de meseriasi. Dupa aceea....va fi ca nou

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi L200”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori