L200 Varianta Americana

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi L200
Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Vin Iun 04, 2010 4:58 pm

Min. 5% etanol e in toata benzina, si pe la noi. Dar nu e nimeni obligat sa specifice asta. Il folosesc pt ca e mai ieftin (subventionat) si mareste CO. Impusca 2 iepuri. Ei au E85 pt flex-fuel, care merg cu 85% etanol. In masinile normale ar manca garnituri si furtunele, asta daca nu ar scurtcircuita pompa de benzina mai intai. Dar cum etanolul are putere calorica mai mica, scade autonomia. Deci nu prea merita in masinile lor care oricum golesc rezervorul rapid.

Avatar utilizator
Garsia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 28, 2009 9:04 am

Mesaj de Garsia » Vin Iun 04, 2010 6:14 pm

O masina care ma dispera inaintea lui Evo este Eclipse Spyder 2011....maica-mea cum arata si daca nu i-au Evo, asta sigur o i-au.

Avatar utilizator
reevolution
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 10, 2010 10:32 pm

Mesaj de reevolution » Vin Iul 23, 2010 11:13 pm

Salut baietii.. as avea si eu o parere.. daca este ok si mai este lumea curioasa pe subiectul acesta.
Ati discutat despre sistemele de siguranta care sunt disponibile in state: este adevarat ca nu sunt atat de bine puse la punct ca si in EUROPA dar justificarea exista pentru acest lucru si cred ca este destul de rezonabila. Nu pot sa spun ca vorbesc in deplina cunostinta de cauza, dar am discutat cu fratele meu care este in STATE de vreo 5 ani si este pasionat si el de domeniul auto. ANUL acesta a fost in RO si l-am lovit cu o sumedenie de intrebari legate de acest domeniu; mi-am tras concluziile iar daca gresesc sunt deschis sa invat si va rog sa ma corectati .. doar suntem aici sa ne 'rodam' unul pe altul:
1. Importanta scazuta dar nu inexistenta, fata de sistele performante de securitate, este datorata faptului ca in STATE reglementarile legale legate de viteza sunt foarte stricte si accidente se produc mai rar decat in europa, acest lucru datoranduse faptului ca infrastructura este bine pusa la punct (nu neaparat ca ar arata bine drumurile ci numarul lor si dimensiunea sunt de asa natura incat iti este greu sa te atingi de altul) Daca esti vitezoman trebuie sa fi dispus sa si platesti;
2. Din toate discutiile purtate cu persoane din State, nu au fost putine de-a lungul anilor, am ajuns la concluzia ca pentru ei CONFORTUL SI ESTETICUL sunt cele mai esentiale lucruri; apoi toate lucrurile care le poti pune pe masina. EVIDENT ca atunci cand un american va intra in showroom nu va fi foarte curios de abs sau ebd (mai ales ca in unele state iarna o vezi rar) .. AER CONDITIONAT, MUZICA BUNA, o sumedenie de SMECHERII ca sa-i tina pe copii ocupatii.. astea sunt lucurile cu adevarat importante pentru ei.

La noi in RO te intereseaza toate lucrurile astea care tin de siguranta, pentru ca ne-am transformat o mare parte dintre noi in pilotii de WRC si practicam soferia de genu' asta in orice moment al zilei (a inceput sa ne pese de viata noastra, iar cand alegem o masina vrem sa stim ca si daca ne rasturnam de vreo 10 ori cu ea, vom iesi nezgariati dintre fiare). Dupa mine, vinovat de aceasta se face statul, si toti smecherii care dau sau iau MITA. IN GERMANIA rar vezi neamtz ca o calca acolo unde este redus la 100 pe AUTOBAHN... pentru ca STIE ca daca este prins va BAGA mana adanc in buzunar pentru a scoate OIRO , fara a avea sansa sa o mierleasca cu vreo 50 de lei pt fraieru' care sta la ciupit de weekend (sa-si faca si el un ban; sa mananaca si gura lui, nu?).

Sper ca m-am facut in vreun sens inteles... numai bine

Avatar utilizator
apetreicatalin67
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Sep 27, 2009 7:15 pm

Mesaj de apetreicatalin67 » Mar Aug 17, 2010 8:59 pm

Buna seara si bine te-am regasit prietene....cand mai faci programari de test drive la vre-o reprezentanta din sua,nu uita sa le amintesti de pasiunea ta pentru "placutele de frana"....meteahna romaneasca...vds

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi L200”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori