L 200-emirate-info

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi L200
Avatar utilizator
george alexandru
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Ian 12, 2010 10:58 pm

Mesaj de george alexandru » Mar Ian 12, 2010 11:15 pm

De cateva luni bune ma simt din ce in ce mai aproape de masina pe care o visez mitsu l 200.Sunt atras foarte mult de preturile masinilor fabricate pt Emirate care au un nivel scazut al dotarilor fata de masinile aduse pt noi.
Tot ce am reusit sa aflu despre ele sunt urmatoarele:


-majoritatea nu au ABSun
-nu au airbag/uri
-ornamente aripi
-desi sunt noi nu beneficiaza de garantie la noi in tara
-se disting usor dupa barile de prindere de pe lateralele benei si oblon plus ca majoritatea au un colant cu un desen cu tente rosii pe lateralul caroseriei
-au in plus daca nu ma insel ceva in plus la sistemul de racire
-nu stiu daca sistemul de tractiune este la fel

Mai sunt si alte aspecte ??????

Avatar utilizator
facea_titi65
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 10, 2009 12:42 am

Mesaj de facea_titi65 » Mie Ian 13, 2010 7:20 pm

Salut!Tot ce ai aflat este corect! Daca mai ai alte nelamuriri:*******.

Se raspunde pe forum, nu telefonic. asa e corect. Poate e si altcine interesat.

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Sâm Ian 16, 2010 1:21 am

parca unele nu sunt nici 4x4

Avatar utilizator
Garsia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 28, 2009 9:04 am

Mesaj de Garsia » Mie Ian 20, 2010 10:51 pm

Salut, nu vreau sa jignesc pe nimeni dar trebuie sa fi putin inconstient sa cumperi un L200 fara ABS. Acum pe iarna abs-ul isi face treaba din plin. L200 din Emirate sunt gunoaie, alea sunt facute ptr oamenii care facand o asimilare cu Romania care nu isi permit decat un Logan( nu vreau sa se simta nimeni nasol,am si un Logan, prima mea masina) Cam asta este cu aceste masini

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Joi Ian 21, 2010 10:10 am

Adica vrei sa spui ca ce nu are ABS nu e masina ? Dar daca iei aceeasi masina de noua, fara ABS, dar e la mai putin de jumatate din pret ? Dai cealalta jumatate numai pentru a avea acel ABS? Sa nu uitam ca pana la urma, L200 este o masina utilitara si mai putin spre SUV. La ce preturi am auzit ca au cele din Emirate (14.000-17.000 E), mi-as lua si eu vreo 2-3, numai ca nu am bani nici sa fac plinul la Pajero care-l am acuma. Am vazut multe L200 aduse din Emirate prin Suceava si chit ca nu au ABS le-am vazut circuland fara nici o jena pe drumuri si culmea, mergeau chiar bine

Avatar utilizator
Garsia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 28, 2009 9:04 am

Mesaj de Garsia » Joi Ian 21, 2010 12:15 pm

Tati, de ce sa te mai duci in emirate cand la banii astia gasesti in tara in parcurile firmelor de leasing, ai si garantie, mai gasesti si full la super preturi asa ca...nu stiu daca ai condus un L200 mai mult de 3 zile dar crede-ma fara abs L200 este dezastru.

Avatar utilizator
cristian_sen
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Dec 18, 2007 11:15 pm

Mesaj de cristian_sen » Joi Ian 21, 2010 2:42 pm

Sa ma corecteze cineva dar nu era obligatoriu abs pentru inmatricularea masinii? Cerinta europeana din 2008 parca. Pana si cel mai ieftin logan are abs standard. Cat despre discutia cu sau fara abs s-au scris milioane de pagini pe net si concluzia e clara : abs e musai. Totusi pe nisip sau zapada afanata masina fara abs franeaza mai bine pentru ca face movila in fata rotii. Nu mai am demult masina fara abs asa ca nu stiu cat de adevarat este.
Iar unii prefera sa ia o masina in care s-au bashit nemtii sau arabii decat una cu telescoape si injectoare schimbate ori tapiteria distrusa intentionat.Oricum e loterie indiferent ce ai lua,acum fiecare cu norocul lui ...

Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Joi Ian 21, 2010 8:00 pm

Hai ca te contrazic eu : nu te ''controleaza'' nimeni la ABS la inmatriculare.
Din contra,beneficiezi de reducere la plata taxei de poluare,daca aduci nota de expertiza RAR cu care demonstrezi ca masina nu are ABS !

Avatar utilizator
cristian_sen
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Dec 18, 2007 11:15 pm

Mesaj de cristian_sen » Vin Ian 22, 2010 2:50 pm

fuck me!!! deci in loc sa se incurajeze progresul ei platesc regresul!! probabil ca o masina cu esp e deja ozn si trebuie taxata dublu !
Later Edit: stiam eu ceva cu obligativitatea abs dar e valabil doar ptr masinile noi-noute ,pentru masinile deja inmatriculate in UE nu trebuie...

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Vin Ian 22, 2010 9:31 pm

Mai sunt si niste norme de siguranta la nivel european. De ex nici o masina nu mai primeste 5 stele la EuroNcap daca nu e echipata cu abs, esp si nu stiu cate airbaguri. De-aia mai nou toti producatorii baga chiar si pe modelele cele mai slab dotate aceste optiuni.
Ca o parere personala: nu mi se pare asa un mare lips abs-ul pe un L200 in conditiile in care pretul lui e foarte mic. Mie, de cand am lancer pot sa numar pe degete de cate ori a intrat abs-ul, iar asta in conditiile in care nu am mers chiar incet cu el. Cu un L200 nu cred ca poti sa mergi chiar ca nebunu ca sa nu te descurci fara abs.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi L200”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori