Hard Top Pt. L200 Club Cab

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi L200
Avatar utilizator
apetrisor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 17, 2009 11:52 am

Mesaj de apetrisor » Mar Mar 17, 2009 12:12 pm

Salutare tuturor! Peste o saptamana voi primi de la servici un L 200 club cab ( 4 locuri). Masina va fi de service, asa ca trebuie acoperita bena ( la nivelul cabinei) cu un hard top fara geamuri laterale ( nu trebuie sa vada ,,curiosii'' sculele si piesele din interior!) si, in plus, voi merge pe drumuri nu foarte prietenoase iar o cheie sau un surub rebel pot sparge geamurile. Intrebarea mea este : imi puteti recomanda un dealer serios ( calitate buna, timp de livrare scurt ( poate au pe stoc) si, de ce nu, mai ieftin ) ? Stiu ceva de Pick-up ( Tg. Mures) sau Carryboy ( Sf. Gheorghe). Mai exista si altii ? Multumesc anticipat si toate cele bune!

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Mar Mar 17, 2009 12:29 pm

QUOTE (apetrisor @ Mar 17 2009, 12:12 PM) Salutare tuturor! Peste o saptamana voi primi de la servici un L 200 club cab ( 4 locuri). Masina va fi de service, asa ca trebuie acoperita bena ( la nivelul cabinei) cu un hard top fara geamuri laterale ( nu trebuie sa vada ,,curiosii'' sculele si piesele din interior!) si, in plus, voi merge pe drumuri nu foarte prietenoase iar o cheie sau un surub rebel pot sparge geamurile. Intrebarea mea este : imi puteti recomanda un dealer serios ( calitate buna, timp de livrare scurt ( poate au pe stoc) si, de ce nu, mai ieftin ) ? Stiu ceva de Pick-up ( Tg. Mures) sau Carryboy ( Sf. Gheorghe). Mai exista si altii ? Multumesc anticipat si toate cele bune!

Daca tot ziceai ca vrei s-o incarci cu scule metalice... de ce nu imbraci bena cu o tabla de aluminiu? Am vazut un L200 care era acoperit pana la nivelul obloanelor cu tabla de alu striata. Era impartita in 2, o bucata fixa in fata, apoi prins cu balamale interioare si partea mobila din spate care de deschide cu cheie. Daca era ceva voluminos de carat, punea peste bena, prins de "roll cage"... adica niste tevi cromate impletite deasupra benei. Arata si de bun gust, era si mult mai rezistent decat fibra de sticla sau plasticul folosit la carosarea belelor standard. Nu stiu cat l-a costat, dar sigur poti intreba pe la niste ateliere de prelucrari metalice de prin tara si vei primi raspunsuri.

Avatar utilizator
Oroles
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Feb 04, 2008 1:12 pm

Mesaj de Oroles » Joi Mar 19, 2009 5:09 pm

Zice bine Klez ce zice. Eu am luat capac de bena (sport lied) de la Pick-up Tg.mures, desi sunt din Iasi a meritat drumul, mi s-au parut f. seriosi, cum le-am dat telefon ca s-au stricat amortizoarele de la capac a doua zi deja imi trimesesera altele noi. La apectul pret 1000 de E cu tot cu montaj mie nu mi s-a parut mult, dar depinde ce vei face cu masina, vorba lui Klez, tabla e sfanta daca ai cum sa o prinzi de carligele existente fara gauri in caroserie. Vezi cum e treaba cu garantiile ca la M-car sunt cam batuti in cap. Tot in bena e foarte indicat sa pui si o cuva de plastic, aveau oferta cu ambele produse la Pick-up, vopseaua din bena se zgarie foarte usor iar platicul de la cuva chiar rezista la destule "intemperii" eu am bagat si un troliu de constructii de vreo 500-600 de kg si nu i-am afectat integritatea cuvei.

Avatar utilizator
danpop
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Oct 05, 2008 2:00 am
Contact:

Mesaj de danpop » Sâm Mar 21, 2009 11:19 pm

QUOTE (apetrisor @ Mar 17 2009, 12:12 PM) Salutare tuturor! Peste o saptamana voi primi de la servici un L 200 club cab ( 4 locuri). Masina va fi de service, asa ca trebuie acoperita bena ( la nivelul cabinei) cu un hard top fara geamuri laterale ( nu trebuie sa vada ,,curiosii'' sculele si piesele din interior!) si, in plus, voi merge pe drumuri nu foarte prietenoase iar o cheie sau un surub rebel pot sparge geamurile. Intrebarea mea este : imi puteti recomanda un dealer serios ( calitate buna, timp de livrare scurt ( poate au pe stoc) si, de ce nu, mai ieftin ) ? Stiu ceva de Pick-up ( Tg. Mures) sau Carryboy ( Sf. Gheorghe). Mai exista si altii ? Multumesc anticipat si toate cele bune!
am de vanzare un capitonaj de bena nou cu sistem de prindere. tel. 0722713000

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi L200”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori