L200 - My2017 - Infotainment Head Unit Software Update

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi L200
Avatar utilizator
Quoriah
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 22, 2018 3:00 pm

Mesaj de Quoriah » Lun Mai 14, 2018 7:24 pm

Salutare,

Am incercat de câteva ori sa folosesc navigația de la mașina mea și mi se pare groaznic de înceată și neintuitiva.

Așa că am 2 întrebări:

1. Exista vreun update de software care sa o facă mai folositoare și mai rapida? Doar daca exista mă interesează, că altfel o descurc eu.

2. Daca nu merge partea cu update-ul, cat de dificil / complicat e in upgrade de head unit? Adica e mai complicat decât luat unitate noua cu android, adaptoare de mufe și kit pentru comenzi pe volan?


Mulțam fain,
Q

Avatar utilizator
jjiacobuta
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Dum Mar 07, 2010 6:25 pm
Localitate: Iasi

Mesaj de jjiacobuta » Joi Mai 24, 2018 3:07 pm

Nu cred ca Fullback de la Fiat are acelasi infotainment ca L200 . Ar trebui sa fie Clarion NX504 ca sa fie ca la Mitsu . Si motorul e de la Fiat. Daca e Clarion cauta update . Clarion NX505E stie si mirrorlink insa costa peste 3500 lei . Poti lucra cu telefonul in mirror pe masina. Din cate stiu replacement-urile cu Android sunt de proasta calitate de obicei si se strica usor .

Avatar utilizator
Quoriah
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 22, 2018 3:00 pm

Mesaj de Quoriah » Joi Mai 24, 2018 4:23 pm

Deci motorul de pe noile L200 (cel de 2.4L) vine de la Fiat si inlocuieste versiunea anterioare de 2.5L?

M-am uitat repede la versiunea de Clarion pe care ai mentionat-o. Clar (SIC!) nu e asta. In mare, am vazut ca oamenii de la Joying aveau niste chestii misto cu support de Android Auto + backup camera etc.

O sa mai sap sa vad ce este pus pe masina.

Multam fain,
Q



Avatar utilizator
Quoriah
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 22, 2018 3:00 pm

Mesaj de Quoriah » Vin Mai 25, 2018 9:28 am

Am stat si am sapat. Pare a fi un Kenwood. Clarion e net superior Kenwood.

Deci calitate garantat de cacao. La fel de bine puteau sa puna un pickup cu discuri de acum 30 de ani.

Avatar utilizator
jjiacobuta
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Dum Mar 07, 2010 6:25 pm
Localitate: Iasi

Mesaj de jjiacobuta » Lun Iun 25, 2018 4:49 pm

Motorul de L200 nu e de la Fiat.
Cand a inceput L200 sa fie fabricat in 2016 fullback abia era pe teava. Motorul de pe L200 e Mivec Cleartec e versiunea cu capacitate cilindrica mai mare de pe Outlander . Fiat e facut in aceiasi fabrica din Thailanda. Motorul e Mivec Daca ai motor 2442 atunci e posibil sa fie de Mitsu daca e de 2.5l atunci e fiat. Singurele masini pe care motoarele nu erau de la Mitsu sunt Outlander-ele care au fost serii cu motoare de la PSA sau Audi pe diesel . Toate au avut de fapt motoare mai proaste.
https://en.wikipedia.org/wiki/Mitsubishi_4N1_engine
http://pickupand4x4.co.uk/fiat-fullback-engine
Posibil Infotaiment-ul sa fie montat ulterior in Europa. Initial vechile L200 veneau la varianta entry fara CD DVD .

Avatar utilizator
Quoriah
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 22, 2018 3:00 pm

Mesaj de Quoriah » Mar Iun 26, 2018 7:23 am

Mersi de clarificare /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" /> Deci e motorul de Mitsubishi atunci!

Nu am avut timp sa desfac unitatea inca. Plus ca imi e mila de toate ornamentele piano black de pe langa unitate ca sunt fara zgarieturi si arata frumos (macar pana se pune praful pe ele).

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi L200”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori