Accident Minor

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi L200
Avatar utilizator
alexander696
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 28, 2015 1:58 pm

Mesaj de alexander696 » Lun Ian 18, 2016 7:15 pm

Buna ziua dragi fani Mitsubishi,
Nu am sa povestesc tot ce s-a intamplat pentru ca nu vreau sa va plictisesc. As avea o intrebare, soferul Cu pricina fiind mecanic Si avand propriul atelier s-a oferit sa repare masina, poate sa repare partea de caroserie fara ca masina sa iasa din Garantie? Trebuie dusa la dealer pentru orice?
Multumesc anticipat,
Alex (Asx)

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Lun Ian 18, 2016 7:41 pm

Dar amiabila sau constatare la politie ati facut da? Altfel in 24 de ore nu prea mai ai ce pretentii sa ridici de la vinovat fara sa te bagi si pe tine in belele mari.

Cat timp este in garantie, orice interventie trebuie facuta in service autorizat pe marca respectiva.

De ce iti bati capul? Mecanicul nu este om mare? Nu-si poate asuma fapta, nu avea actele in regula? Ori obtii o suma cash multumitoare pe loc, ori urmezi caile firesti/legale. Daca te legi la cap si-ti pui baza intr-un om care nu pare sa aibe respect pt legi sau alti participanti la trafic s-ar putea sa tragi tu ponoasele.

Ce te faci daca reparatia nu este multumitoare? E mai greu de re-reparat, si cine o sa plateasca?

Ce incerci tu sa faci nu e bine sa faci nici cu un prieten, daramite un necunoscut. Iti dau 5% sanse de satisfactie, asta pt ca inca mai cred ca exista Oameni pe pamant. Dar in mod normal as fugii ca dracu de tamaie, as merge la politie sau asigurator, apoi as face pe casco-ul meu masina, si firma casco sa faca regres pe asigurarea vinovatului.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi L200”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori