Torpedou Blocat

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi L200
Avatar utilizator
apetreicatalin67
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Sep 27, 2009 7:15 pm

Mesaj de apetreicatalin67 » Mar Sep 16, 2014 9:15 am

Da,este incredibil,
nu am patit niciodata asa ceva.Nu stiu daca am incuiat mai mult de 5 ori torpedoul in 7 ani,deci aproape deloc,dar Dumineca pe pozitia descuiat nu mi s-a mai deschis.Am incercat fel si fel de pozitii si posibilitati mai delicate dar nu au dat rezultate.Ieri,dupa mai multe telefoane,m-am dus la un amic si dupa ce am fortat torpedoul in partea centrala sus acesta a cedat si s-a deschis fara daune mari.Deci nu se poate forta decat din partea centrala sus,pe laterale este imposibil....Ce avea....!!!!!
Boltul,nitul,fixat pe butuc,trage-impinge mecanismul de inchidere-deschidere a torpedoului cu ajutorul unei parghii,..ei bine acesta s-a rupt,iar clapeta,la tragere, nu mai agata parghia de fixare.Deci verificati periodic ansamblu,e foarte usor,se deschide torpedoul iar cu o surubelnita in cruce se desfac cele doua suruburi si se poate vedea ce e pe acolo.Eu am dat gaura cu burghiu de 2,5 in butuc,filet cu tarodul si surub de 3,nu prea lung.
Nu stiu cat tine dar....e ceva provizoriu.....Hai spor la verificare
VDS.



Avatar utilizator
jjiacobuta
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Dum Mar 07, 2010 6:25 pm
Localitate: Iasi

Mesaj de jjiacobuta » Joi Oct 23, 2014 10:19 am

bre numai tie putea sa ti se intample asta

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi L200”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori