Probleme Abs Punte Spate L200

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi L200
Avatar utilizator
dexhart
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 01, 2014 9:29 am

Mesaj de dexhart » Mar Apr 01, 2014 10:07 am

salut,am o problema cu un l200 din 2011 cara a fost lovit in spate si a fost sparta mufa care face legatura intre senzori de abs si caroserie,problema este ca nu stiu cum sa leg firele unde este sparta mufa ca abs-ul sa functioneze,poate cineva sa ma ajute cu o schema technica,o poza la mufe sau eventua cineva care a mai intalnit o astfel de problema?

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Mar Apr 01, 2014 10:19 am

Mufa asta e pe caroserie, si la ea se leaga cablurile ce vin de la senzorii abs? De ce nu dai un telefon la mitsubishi, poate se gaseste piesa si nu mai faci improvizatii. Sau din dezmembrari, doar sa cauti un model ce avea ABS/ESP ca al tau.

Totusi, fiind vorba de frane, si pt ca poti pica ITP-ul sau un control ARR, iti sugerez sa rezolvi profesionist problema, nu sa inadesti fire pe sub masina. Sa verifici functionarea ABS cu un tester si apoi pe sosea (parcare, drum liber).

Avatar utilizator
dexhart
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 01, 2014 9:29 am

Mesaj de dexhart » Mar Apr 01, 2014 10:26 am

din dezmembrari nu gasesc ,mufa este cea care vinde de pe punte in mufa de pe caroserie...calculatorul spune ca este o problema electrica,mai exact nu vede nici un senzor pe spate,am mers si cu masina si la frane violente nu mi se pare ca intra abs-ul in functiune

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Mar Apr 01, 2014 10:30 am

Daca mufa e intre punte si caroserie, sigur gasesti noua de cumparat.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi L200”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori