Galant 1992

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Galant
Avatar utilizator
RoSSini
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 21, 2008 8:05 pm

Mesaj de RoSSini » Joi Feb 21, 2008 8:10 pm

Salutare ppl!!!

Intru aci si va rog sa.mi dati o mana de ajutor.
Vreau sa.mi cumpar un M. Galant din 1992.maine merg sa o vad, e pe motorina, tipul zice ca i.a facut recent reparatie capitala si mai zice ca e in buna stare de fct.Tablaria la fel si cere 1700 euro neg.

Stiti cumva cam care sunt pct. sensibile la masina asta?..sau daca e buna sau nu pretul?


Multam de info!!

Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Joi Feb 21, 2008 8:54 pm

Nu e cam batrina? Nu stiu daca merita sau nu ca pret dar ma gandesc ca ulterior, daca-ti crapa ceva s-ar putea sa fie destul de scumpa reparatia si in special piesele. O fi avand ea o reparatie capitala dar totusi, e o masina de peste 15 ani.

Avatar utilizator
Bogdan P
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 27, 2007 5:11 pm

Mesaj de Bogdan P » Vin Feb 22, 2008 4:52 pm

eu zic o masina ca asta merita banii (oricum negociaza si tu un pic)
la a mea din '87 pica destul de greu cate o piesa asa ca.... cum ti-o fi norocul

Avatar utilizator
RoSSini
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 21, 2008 8:05 pm

Mesaj de RoSSini » Mar Feb 26, 2008 5:03 pm

Am negociat la 1600.
Ce sa zic, masina e in stare buna, diesel, consum pana in 6l/100.
Amn facut ceva ture cu ea si se comporta bine motorul, destul de "silentios", tablaria nu "scartaie"...is multumit.Am batut palma si urmeaz a sa finalizam tranzactia.Cutie de viteze sport.Inchidere centralizata, alarma pe masina si volan sport Mitsubishi...si cred ca si jentile is schimbate, rotile sunt cam late 8) .
Trebuie, insa, sa.i pun la pct 2 probleme ce le are.E sparta sticla de la farul din fata dreapta si spoilerul din fata, inferior, este crapat(spart) pe o portiune mica dar cica se poate repara cu ceva kit si alte chestii...sincer nu ma prea stiu dar sper sa se poate remedia in acest fel problema 8)


Cam atat.

Daca stie cineva cum e cu acest kit, daca se pot remedia astfel de probleme in acest mod va rog sa.mi confirmati sau eventual un mic sfat! ...

Mersi

Avatar utilizator
homme2me
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 25, 2008 10:59 am

Mesaj de homme2me » Mar Mar 25, 2008 11:19 am

salut
sunt un membru nou pe acest forum...acuma l-am descoperit....
pentru cel cu galant 92...iti spun ca ai facut o afacere foarte buna...nu te speria de pretul pieselor...eu am toate modelele de galant si piese la greu...daca pot sa te ajut cu ceva, cu mare placere...
am galan din 85-87-92-94-98
le tin pe toate...la fiecare am piese de pe cate o masina dezmembrata din fiecare an....vreau sa imi iau una sport din 03...boala mea...cred ca sunt cel mai bolnav din tara cu galant....lea-m colectat de peste tot...nu mai stie nevasta-mea ce sa faca cu mine... )) 0729952217

Avatar utilizator
RoSSini
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 21, 2008 8:05 pm

Mesaj de RoSSini » Mar Mar 25, 2008 3:11 pm

QUOTE (homme2me)salut
sunt un membru nou pe acest forum...acuma l-am descoperit....
pentru cel cu galant 92...iti spun ca ai facut o afacere foarte buna...nu te speria de pretul pieselor...eu am toate modelele de galant si piese la greu...daca pot sa te ajut cu ceva, cu mare placere...
am galan din 85-87-92-94-98
le tin pe toate...la fiecare am piese de pe cate o masina dezmembrata din fiecare an....vreau sa imi iau una sport din 03...boala mea...cred ca sunt cel mai bolnav din tara cu galant....lea-m colectat de peste tot...nu mai stie nevasta-mea ce sa faca cu mine... )) 0729952217

bine ai venit pe aci domnu'!!!

amu pot dormi linistit!! :-D :-D :-D

diseara o sa postez niste poze cu masina, sa vezi cam ce am nevoie( ref. la topicul cu spoilerul) .

Avatar utilizator
RoSSini
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 21, 2008 8:05 pm

Mesaj de RoSSini » Lun Iun 16, 2008 11:10 pm

Buna seara,

Am masina deja de ceva timp..in afara sw schimb ulei si filtru nu am facut.

Sincer....masina asta este buna, da nu buna...masinile astea is o placere sa la conduci...f fiabile, sprint...sunt fff multumit de masina!!!


Va salut si numa' bine!

Avatar utilizator
Bush
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 17, 2008 7:41 pm

Mesaj de Bush » Mar Iun 17, 2008 7:49 pm

QUOTE (homme2me)salut
sunt un membru nou pe acest forum...acuma l-am descoperit....
pentru cel cu galant 92...iti spun ca ai facut o afacere foarte buna...nu te speria de pretul pieselor...eu am toate modelele de galant si piese la greu...daca pot sa te ajut cu ceva, cu mare placere...
am galan din 85-87-92-94-98
le tin pe toate...la fiecare am piese de pe cate o masina dezmembrata din fiecare an....vreau sa imi iau una sport din 03...boala mea...cred ca sunt cel mai bolnav din tara cu galant....lea-m colectat de peste tot...nu mai stie nevasta-mea ce sa faca cu mine... )) 0729952217

bah bolnav nu esti am avut multe kesti da nici o masina pana la galant anul nush sigur pt k actele erau facaturi cred k e din 93 motor 2000 cutie automata sport aa si e hatchback ..... deci placere mai mare ca sa conduc masina aia nu exista pt mine .. pacat k numai am acte la ea ..... deci daca vrea careva vreo piesa va ajut cu placere 0767682670 (sau daca o vrea careva pe toata 600 euro ku 2 seturi de jenti , trapa etc vopsea intacta )

Avatar utilizator
iohan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 31, 2009 2:05 am

Mesaj de iohan » Lun Aug 31, 2009 2:40 am

QUOTE (homme2me @ Mar 25 2008, 12:19 PM) salut
sunt un membru nou pe acest forum...acuma l-am descoperit....
pentru cel cu galant 92...iti spun ca ai facut o afacere foarte buna...nu te speria de pretul pieselor...eu am toate modelele de galant si piese la greu...daca pot sa te ajut cu ceva, cu mare placere...
am galan din 85-87-92-94-98
le tin pe toate...la fiecare am piese de pe cate o masina dezmembrata din fiecare an....vreau sa imi iau una sport din 03...boala mea...cred ca sunt cel mai bolnav din tara cu galant....lea-m colectat de peste tot...nu mai stie nevasta-mea ce sa faca cu mine... )) 0729952217
Salut , am si eu un galant din 93 ...poti sa ma ajuti cu un debilmetru? Cu stima

Avatar utilizator
myu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Aug 23, 2009 10:48 am

Mesaj de myu » Sâm Sep 19, 2009 3:48 pm

Corect gramatical se scrie DEBITMETRU ,colegule de forum.


Poate unii considera acest post inutil,dar sa luam aminte ca sunt oameni care de pe aici isi formeaza o idee despre ce are masina lui sub capota.Deci sa scriem "gramatical".

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Galant”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori