Mitsubishi Galant

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Galant
Avatar utilizator
mitzu_mitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Dec 10, 2010 5:59 pm

Mesaj de mitzu_mitzu » Sâm Dec 18, 2010 5:27 pm

buna.nu am rezolvat nimic.mitzu e tot in service.am trimis datele la niste firme din uk si nu au.nu stiu unde sa mai caut si la cine sa mai apelez.incep sa cred ca nu voi rezolva niciodata.am gasit pe cineva in bucuresti care are un mitzu galant dar cu capacitate de 2 si nu de 1.8 ca al meu.nu stiu daca se potriveste calculatorul de la unul la altul.daca ai vreo sugestie sau orice rezolvare da-mi de stire.merci mult

Avatar utilizator
mircea13
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mar 25, 2009 11:28 pm

Mesaj de mircea13 » Mar Dec 28, 2010 11:32 pm

QUOTE (mitzu_mitzu @ Dec 18 2010, 05:27 PM) buna.nu am rezolvat nimic.mitzu e tot in service.am trimis datele la niste firme din uk si nu au.nu stiu unde sa mai caut si la cine sa mai apelez.incep sa cred ca nu voi rezolva niciodata.am gasit pe cineva in bucuresti care are un mitzu galant dar cu capacitate de 2 si nu de 1.8 ca al meu.nu stiu daca se potriveste calculatorul de la unul la altul.daca ai vreo sugestie sau orice rezolvare da-mi de stire.merci mult
Tot nu am inteles ce ai avea nevoie exact.
Conform datelor furnizate , m-am uitat www.ingaraj.ro , si exista delcoul de vanzare , dupa pret presupun ca e doar capacul.De asemenea este si modulul de aprindere , echivalentul bobinei de inductie.
Undeva langa Sibiu este un parc de dezmembrari , si este un Galant acolo , uite aici un nr de tel de la un tip care lucreaza acolo , Sorin Ghibu se numeste , 0723 615276 , poate mai are calculatorul , desi nu cred ca ala e problema.
M-am mai uitat si pe net.
http://www.japanautoteile.de/parts/auto ... 73696.html
http://ecu.de/mitsubishi/motorsteuerger ... 9-131.html
Nu cred ca e asa greu de rezolvat.

Avatar utilizator
mitzu_mitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Dec 10, 2010 5:59 pm

Mesaj de mitzu_mitzu » Dum Ian 02, 2011 11:25 am

multumesc pentru informatii.sincer, nici eu nu stiu de ce am nevoie exact.a fost in multe service-uri.am dat cuiva delcoul si l-a verificat si cica nu e el de vina.si ultimii au zis ca e vorba de calculator,seria aia cu MD...pe care am scris-o.o sa sun la numarul pe care mi l-ai dat.daca nu ,o sa comand de pe site-urile alea pe care le-ai scris.

Avatar utilizator
Kadi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 30, 2010 11:00 pm

Mesaj de Kadi » Vin Apr 15, 2011 11:42 am

Salutare tuturor


Daca cineva are nevoie de piese ptr. galant cu cutie automata atunci pot sa ajut.Am un galant GLS cu cod motor 4G63 dezmembrat si am scos la vanzare cutia automata.Cine este interesat PM.

Avatar utilizator
korn84
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 26, 2011 9:09 pm

Mesaj de korn84 » Joi Mai 05, 2011 12:41 am

Salutare tuturor!!!
Am o intrebare legata de un Mitsubishi Galant 2.0 gls 1999.Exista un display,bord cu display sau orice varianta de aparatura care sa afiseze consumul instant,mixt si/sau numarul de km ramasi de parcurs pana la terminarea benzinei?daca exista asa ceva cum se numeste aparatul in sine(cu tot cu senzorii de masurare sau ce foloseste el) si la ce pret ajunge?

Avatar utilizator
kosfunny
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Oct 09, 2011 4:55 pm

Mesaj de kosfunny » Dum Oct 09, 2011 5:16 pm

Salutari, in urma schimbului cu un Matiz m-am ales cu un Galant sedan din 1993. E varianta de 2.0 V6 , 110 kw ! Are cutie automata, clima , trapa, pilot automat , etc. M-am cam indragostit de masinuta si parca imi vine sa o tin mai mult. Masina nu este inmatriculata si mai are doar doua randuri de numere provizorii de luat. Apoi ar urma varianta "Bulgaria". In caz ca ma hotarasc sa o tin, pe langa inmatricularea la bulgari am de gand sa ii montez si un GPL. Am pe un Opel Sintra o instalatie secventiala si as da-o jos. Mai adaug inca doua injectoare si ar fi gata de alergat. As vrea totusi sa fiu sigur daca masina merita investitiile astea si de aceea as vrea sa se uite si un ochi de "expert Mitsu" pe la ea sa nu aiba cine stie ce defecte ascunse. Masina are 270.000 de km dar pare bine intretinuta. Cutia schimba usor, pilotul, clima, trapa, geamurile etc functioneaza.
In concluzie, daca stiti pe cineva din zona Bucurestiului care sa imi faca o constatare tehnica la masina va rog sa ma indrumati !

Va multumesc!

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Galant”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori