Mitsubishi Galant

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Galant
Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Mie Iul 25, 2007 1:30 am


Avatar utilizator
Bogdan P
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 27, 2007 5:11 pm

Mesaj de Bogdan P » Vin Noi 30, 2007 11:15 am

salutare tuturor.
am un galant din 1987 si sunt super incantat de el. e una din cele mai confortabile masini din cate am condus vreodata.
e drept, are motor de 2,4 si cam mananca benzinescu dar e o placere sa il conduci.
anunt!!!!!!!!!!!!!!!!!
in maxim o saptamana o sa am placerea sa conduc noul LANCER. o sa revin cu poze si impresii ( sper placute)

Avatar utilizator
keny
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 14, 2007 11:04 pm
Contact:

Mesaj de keny » Vin Noi 30, 2007 11:34 am

asteptam poze si cu galantul

Avatar utilizator
beyaz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Dec 21, 2007 8:24 pm

Mesaj de beyaz » Mie Ian 02, 2008 4:30 pm

QUOTE (Bogdan P)salutare tuturor.
am un galant din 1987 si sunt super incantat de el. e una din cele mai confortabile masini din cate am condus vreodata.
e drept, are motor de 2,4 si cam mananca benzinescu dar e o placere sa il conduci.
anunt!!!!!!!!!!!!!!!!!
in maxim o saptamana o sa am placerea sa conduc noul LANCER. o sa revin cu poze si impresii ( sper placute)

Am si eu un Galant din 1987 dar cu motor de 2000cmc sunt super multumit de masina si stiti cum e mai pica una, alta si nu stiu de unde sa`mi cumpar piese ...ca daca ma duc la reperezentanta ma usuca aia :twisted: . Exemplu : un cablu de ambreiaj- 460 ron :shock: ! Daca pute`ti sa ma ajutati! Multumesc mult!

Avatar utilizator
Bogdan P
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 27, 2007 5:11 pm

Mesaj de Bogdan P » Joi Ian 03, 2008 1:51 pm

Nu stiu cine ne mai poate ajuta cu piese pentru masina asta
in general unele piese se mai potrivesc si de la modele mai noi.
sunt destul de conservatori cei de la Mitsubishi.
pe la dezmembrari ai gasit ceva?

Avatar utilizator
beyaz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Dec 21, 2007 8:24 pm

Mesaj de beyaz » Sâm Ian 05, 2008 3:28 am

Asta e ori cum este o masina super tare. Spune`mi si mie daca ai avut probleme cu ceva la ea... Am fost si la centree dar nu prea am avut noroc e "rar" modelu asta! ms mult! :)de la avatar e Galantu tau?!

Avatar utilizator
Bogdan P
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 27, 2007 5:11 pm

Mesaj de Bogdan P » Sâm Ian 05, 2008 11:22 am

nu e galantu' meu ( e o poza de pe net) insa a mea e aceeasi culoare
masina nu o am decat de vreo 8 luni
probleme am avut cu electromotorul, iar cat de curand trebuie sa schimb planetarele
din pacate motorul e cam dus : mananca ulei ca la balamuc

Avatar utilizator
Marius
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 02, 2008 5:08 pm

Mesaj de Marius » Sâm Feb 09, 2008 3:56 am

sa le stapaniti sanatosi baieti, astea`s boala mea:X

Avatar utilizator
martec
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 29, 2007 8:53 pm

Mesaj de martec » Dum Mar 02, 2008 7:17 pm

Salutare, Salutare.
Hop si eu cu Galantul meu din 85 in acte si 84 dupa seria caroserie, 1,8 TD.
E prima mea masina, o am din 99, si sunt incintat de ea. Interiorul arata foarte bine la virsta ei, motorul facut de minutele mele doua, schimbat tot pe fata (rulmenti, pivoti, capete de bara) dar... caroseria, naspa, a intrat cancerul in ea. Nu stiu daca merita sa-i fac tablaria sau sa caut alta sa o resuscitez pe a mea.
Ma mai gindesc, dar sigur nu v-a ajunge la PROGRAMUL Sulfinicai sau care i-a luat locul.

P.S.
Salut Bogdan, cum iti merge masinuta? Ne-am cunoscut la Bucuresti, si ma bucur ca ne reintilnim aici.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Lun Mar 03, 2008 1:51 am

QUOTE (martec)Salutare, Salutare.
Hop si eu cu Galantul meu din 85 in acte si 84 dupa seria caroserie, 1,8 TD.
E prima mea masina, o am din 99, si sunt incintat de ea. Interiorul arata foarte bine la virsta ei, motorul facut de minutele mele doua, schimbat tot pe fata (rulmenti, pivoti, capete de bara) dar... caroseria, naspa, a intrat cancerul in ea. Nu stiu daca merita sa-i fac tablaria sau sa caut alta sa o resuscitez pe a mea.
Ma mai gindesc, dar sigur nu v-a ajunge la PROGRAMUL Sulfinicai sau care i-a luat locul.

P.S.
Salut Bogdan, cum iti merge masinuta? Ne-am cunoscut la Bucuresti, si ma bucur ca ne reintilnim aici.
Bun venit! Sa o stapanesti cu placere si cat mai multi km fara incidente! Poate ca nu e cea mai buna solutie, dar nu poti aduce o caroserie din afara? (banuiesc ca gasesti chiar la bani putini) :wink:

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Galant”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori