piese pt carisma , adrese,tel, linkuri utile

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Carisma
Avatar utilizator
mayer_maryus
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 24, 2008 12:19 pm

Mesaj de mayer_maryus » Vin Apr 18, 2008 10:40 am

am deschis acest topic pt ca sant destul de rare piesele pt astfel de masini,

am inceput acum sa caut cateva piese dar, slabe sanse sa gasesc (in afara de reprezentanta)

Avatar utilizator
Marius
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 02, 2008 5:08 pm

Mesaj de Marius » Mie Apr 23, 2008 12:02 am

Mariuse ,cum e suspensia la modelul dynamics?ai fost vreodata cu vreo carisma in varianta de dotare confort ca sa poti face o diferenta intre suspensii?daca e tare si sta bine in curbe mi`ai putea da seria sasiului ca sa aflu niste preturi ?

Avatar utilizator
dorukeloo
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 06, 2007 4:35 pm

Mesaj de dorukeloo » Sâm Apr 26, 2008 4:32 pm

Daca te referi la modelul Carisma Confort iti pot spune eu k sta foarte bine(mai ales pt. drumurile noastre).Toata masina e "un pachet de muschi"!!!

Avatar utilizator
Marius
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 02, 2008 5:08 pm

Mesaj de Marius » Sâm Apr 26, 2008 8:45 pm

tot confort am si eu..si nu o pot luada...sta bine in sensul ca e foarte confortabila dar nu straluceste in curbe...daca mergi in limite cu ea e super, mai ales la drum lung, dar daca mergi mai sportiv si dai de`o curba stanga-dreapta masina capata usor balans
la viteze mari sta bine, am fost cu ea si cu 210 si mi`a placut cum a stat dar prefer o suspensie sportiva decat una confortabila

Avatar utilizator
dorukeloo
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 06, 2007 4:35 pm

Mesaj de dorukeloo » Mar Apr 29, 2008 5:48 pm

Asa este,dar eu ma refeream la cum sta ea cu suspensiile fata de alte masini(vezi astra). Referitor la balans......ai dreptate iar,dar nu-i musai sa abordezi curbele cu peste 120,nu?

Avatar utilizator
mayer_maryus
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 24, 2008 12:19 pm

Mesaj de mayer_maryus » Joi Mai 01, 2008 2:25 am

QUOTE (quaieee)Mariuse ,cum e suspensia la modelul dynamics?ai fost vreodata cu vreo carisma in varianta de dotare confort ca sa poti face o diferenta intre suspensii?daca e tare si sta bine in curbe mi`ai putea da seria sasiului ca sa aflu niste preturi ?

ca sa-ti faci o idee masina sta f bine pe viraje stranse gen dealu' Negru sau Balea lac cu atac pe curba in viteze ,
nu stiu ce sa zic nu am mers cu alta carisma pana acum dar pot face o mica referire sta ca o pisica sport ...
si la viteze mari nu are nici un pic de balans la virari bruste...

una dintre avantaje sant cauciucurile cu garda de 40 care ai comfera un + de sportivitate, iar articulatia chiar nu stiu ce model este....o sa-ti dau un pm cu datele care te intreseaza:D

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Joi Mai 01, 2008 10:59 pm

Fiind si eu posesor (mai nou) de carisma urmaresc cu interes forumul dar problema e ca e cam sarac la capitolul Carisma forumul. Pentru unul care urmeaza sa isi faca revizia si alte intretineri in curand la Carismutza, puteti sa imi dati niste sugestii de preturi/linkuri de unde cuparati voi pentru a voastre?

Adica, tre sa schimb placutele de frana fata, telescoapele pe spate si sa fac revizia la 80 000 km, deci peste mai putin de 2000 km. Pueti sa imi dati niste sfaturi de preturi si marci si distribuitori pentru ele?

Ideea ca ca inca nu s-a publicat nici un magazin de unde s-ar putea lua piese pt Mitsa si sincer de la reprezentanta nu as incerca :evil:

Avatar utilizator
mayer_maryus
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 24, 2008 12:19 pm

Mesaj de mayer_maryus » Joi Mai 29, 2008 12:05 pm

va dau eu un nr de telefon de la un baietas sau super baietas, care are super preturi la japoneze, sincer
dar asta dureaza 2-3 zile pt ca vreau sa-l intreb pe el daca e de accord sa-i postez nr de telefon sau maill-u pe forum:D

Avatar utilizator
vwvlad
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 22, 2008 4:03 pm

Mesaj de vwvlad » Joi Iul 10, 2008 10:20 pm

Salut! Deci cum sta treaba cu super baietasul? E de acord daca il sun si eu??? Un nr ceva, pe private?

Merci anticipat


Carisma 1.6 103 ps

Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Joi Iul 10, 2008 10:26 pm

QUOTE (mayer_maryus)va dau eu un nr de telefon de la un baietas sau super baietas, care are super preturi la japoneze, sincer
dar asta dureaza 2-3 zile pt ca vreau sa-l intreb pe el daca e de accord sa-i postez nr de telefon sau maill-u pe forum:D

Poate ii faci cunoscut forumul si atunci poate o sa fie el interesat sa-si publice unele date de contact.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Carisma”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori