Senzor Usa Dreapta

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Carisma
Avatar utilizator
vasi damian
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 15, 2011 9:08 am

Mesaj de vasi damian » Joi Oct 18, 2012 12:20 pm

salut , stie cineva unde pot gasi buton (senzor,martor)nu stiu cum sa-i zic care ma atentioneaza cand deschid usade la sofer si raman farurile aprise ca sa sune alarma.Nu am gasit nicaieri si la piese auto au zis ca trebuie sa iau actuotorul cu tot cu butuc.Astept un raspuns si va multumesc

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Vin Oct 19, 2012 8:05 am

La parcurile de dezmembrari ai incercat?

Avatar utilizator
dorukeloo
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 06, 2007 4:35 pm

Mesaj de dorukeloo » Mie Noi 07, 2012 11:23 am

Ciao.problema asta o am si eu in sensul ca merge cand vrea dar.....nu te avertizeaza ca ai uitat farurile aprinse!!!
Cel putin nu la modelul meu(Carisma Confort 1,9 DI-D).La Mitsa mea doar la butonul de la usa soferului sunt 2 fire,
unul sa-ti arate in bord si celalalt pt. sunet faruri aprinse.Pe dreapta e doar un fir ,ca sa vad ca usa nu e inchisa.
Numa' bine.

Avatar utilizator
busuuca
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 13, 2012 8:59 am

Mesaj de busuuca » Joi Feb 07, 2013 9:53 am

SALUT, nu stiu daca este topicul potrivit si imi cer scuze administratorului daca gresesc, am si eu o problema cu semnalizare pe dreapta, a inceput de vreo doua zile sa clipoceasca mai repede decat de obicei cand semnalizez si imi este teama sa nu apara probleme mai mari. Am observat ca din cauza umezelii au inceput sa apara ceva probleme cu senzorii, locuiesc in Belgia si ploua foarte mult. Daca ma poate ajuta cineva va rog mult! Multumesc

Avatar utilizator
wartech24
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Noi 21, 2010 12:13 am

Mesaj de wartech24 » Vin Feb 08, 2013 6:00 pm

cand semnalizarea merge mai repede pe o parte e deobicei un bec ars .. le-ai verificat?

Avatar utilizator
danyel
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iul 18, 2015 3:36 pm

Mesaj de danyel » Mar Iul 21, 2015 10:22 am

Am avut si eu problema asta la ambele usi din fata stanga si dreapta. Am desfacut butonul d le la portiera are 2 clame .. Am curatat pista aia de cupru cu smingher fin. Apoi am pus la loc tot si merge perfect . Erau oxidate contactele din buton.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Carisma”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori