probleme si rezolvari pt mitsu carisma

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Carisma
Scrie răspuns
Avatar utilizator
scorp
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 27, 2010 11:27 pm

Mesaj de scorp » Sâm Iul 24, 2010 4:13 pm

salut scuze ca nu am mai intrat dar nu am avut timp .. munk gagica ... deci cum spuneam nu am avut timp de nimic ... mi am facut daor unghiu de fuga mi am schimbat filtrul de ulei motor si ulei motor .... urmeaza sa schimb filtrul de ulei cutie si cel de benzina ! oricum iti multiumesc mult ca m-ai ajutat ... trebuie sa te cinstesc ! sa ne intalnim si noi asa mai multi sa merem la un munte la o padure ceva ... e cam tacuta lumea pe mitsubishi sau cel putin asa mi se pare mie !

Pe viitor nu mai posta tip IRC ca se lasa cu warn. Mersi.

Avatar utilizator
scorp
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 27, 2010 11:27 pm

Mesaj de scorp » Mie Iul 28, 2010 3:04 pm

scuze dar .... tip IRC ?! ce insemna

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Mie Iul 28, 2010 5:17 pm

munk = munca si alte exemple. Plus o propozitie se termina cu un punct si incepe cu litera majuscula. Pe scurt, pe forum se posteaza pe romaneste, preferabil cat mai corect gramatical, e respectul fata de ochii si creierul celor care citesc ce postezi.
Sper ca m-am facut inteles. Multumesc!

Avatar utilizator
scorp
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 27, 2010 11:27 pm

Mesaj de scorp » Lun Aug 02, 2010 11:32 pm

Salut baieti ! As dorii sa stiu si eu ce fel de ulei se pune la cutia mea de viteze automata ! Va rog , cine stie si ma poate ajuta ?

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Lun Aug 02, 2010 11:40 pm

Gasesti aici. Este chiar pinned topicul.

Avatar utilizator
scorp
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 27, 2010 11:27 pm

Mesaj de scorp » Mar Aug 03, 2010 2:04 pm

hmmm si la mine zice 7.7 litri !!!!???? e cam mult ! si DIA QUEEN ATF SP ||| ce insemna ?

Avatar utilizator
scorp
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 27, 2010 11:27 pm

Mesaj de scorp » Mie Aug 11, 2010 6:31 pm

deci cati litri incap in cutia mea de viteze 7,7 L si tipul uleiului se numeste DIA QUEEN ATF SP ||| ?! si de unde pot lua acest ulei ca nu gasesc nicaieri !

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Mie Aug 11, 2010 8:37 pm

Pai asta scrie manualul ORIGINAL Carisma, deci nu cred ca trebuie sa te miri. Incearca la reprezentanta, nu cunosc un ulei echivalent si nici nu stiu alta Carisma cu cutie automata pe aici sa fi mentionat...

Avatar utilizator
scorp
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 27, 2010 11:27 pm

Mesaj de scorp » Mie Aug 11, 2010 10:35 pm

ok ms ! e cam ciudata versiunea asta a mea de carissma e berlina nu hatchback filtrele sunt puse altfel e automata e cu piele nimeni nu a mai vazut asa ceva ! e cam nasol sa fi singur

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Mie Aug 11, 2010 11:06 pm

Asa simtim toti cu carismele...las ca te obisnuiesti. Revizii corecte si regulate si altceva nu cere. Mergi mai bine la o reprezentanta Mitsu decat sa o disctruga, fa o revizie completa ca la carte cu tot ce iti bate mintea si nu mai ai treaba cu ea mult si bine. Eu asa as face...acum tine si de bugetul alocat.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Carisma”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 44 vizitatori