Mitu Carisma Di-d 2001 Nu Trage Bine!

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Carisma
Avatar utilizator
no4rules
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 29, 2011 11:51 am

Mesaj de no4rules » Mie Ian 04, 2012 1:16 am

am o mitu din 2001 di-d, si nu stiu de ce n u trage de cai ei ? 102 mai exact!nu pot pleca cu scart sau sa ma iau cu 1 la intrecere ca ma face si un matiz! turbina se simte ca lucreaza dupa 2200 ture pana atunci e jale urca greu si dupa se accelereaza bine, pe autostrada i-am dat 180km si merge dar la plecare de pe lok e praaaaf... ma dispera ca ultima masina care am avuto avea motor de 2,400diesel (taxe mari !) lancia lybra extra full superba masina! si 150 cp te ingropa in asfalt si am cumparat catarul asta pana si unchiul meu(1care nu merge peste 120 la ora) a zis ca e puturoasa la depasiri si ca un are viata in ia de cai ei!!poate o fi egr ns...as vrea niste poze cu egr montat demontat cum sa-l curaat sa-u ce are cine stie!!sunt din Bucuresti si ma pot deplasa la cineva care stie ce e stricat...
precizez ca cel care a avuto inainte a zis ca a schimbat egr cu unul de iveco parca sau ns exact si di cauza asta asi dori ceva poze mai explicite sau un prieten pe bucuresti sa o vada..dau un butoi de bere daca o fac sa scartaie la plecare de pe lok
multam si astept rs!

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Vin Ian 06, 2012 4:39 pm

Ai vreun martor aprins?

Un istoric amanuntit al interventiilor de service?

O diagnonza ai incercat sa ii faci?

Avatar utilizator
comipazo
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 28, 2012 8:17 pm

Mesaj de comipazo » Mar Feb 28, 2012 8:28 pm

eu am una exact asemanatoare si rupe bine ideea este ca nu trebuie sa o ti subturata.
tre sa-i dai turatie si totul e OK!

Avatar utilizator
sfy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 12, 2012 8:03 pm
Contact:

Mesaj de sfy » Sâm Sep 01, 2012 2:12 am

Si eu am una din 2003 did dar vreau sa ti spun k rupe trage bn bn si are si 230000 km

Avatar utilizator
speed29
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 13, 2009 5:20 pm

Mesaj de speed29 » Sâm Sep 01, 2012 7:40 am

1.cand ai desfacut egr-ul ai verificat daca mai lucreaza cu un furtunas sa ii faci vacum?Degeaba il speli daca nu mai deschide si inchide supapa.
2.dupa ce esti 100% comvins ca este ok egr-ul pune alt debitmetru

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Carisma”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori