Cum Scot Sticla De La Oglinda

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Carisma
Avatar utilizator
Ruch0
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 01, 2011 1:45 pm

Mesaj de Ruch0 » Mar Apr 26, 2011 2:44 pm

Cum scot sticla de la oglinda ca sa pot umbla inauntru?
am scos ogliinda cu totul de pe portiera da nu stiu cum sa scot sticla ca sa pot lucra inauntru...am vazut k are 4 suruburi da nu am cum sa ajung la el...se poate scoate cumba bratul ala pe care se roteste oglinda cand o dai langa portiera la parcare?...poate stie cineva un tutorial mi-ar prinde f bine...

Avatar utilizator
wartech24
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Noi 21, 2010 12:13 am

Mesaj de wartech24 » Mar Apr 26, 2011 7:27 pm

buna

teoretic impingi oglinda (sticla) pe partea masinii (dreapta) complet inauntru si asa trebuie pe stanga sa ajungi la clamele cu care e prinsa sticla de parte de reglare ..
sunt doua placi rotunde .. una la mecanismul de reglare si una la oglinda .. cea de pe oglinda e prinsa de cealalta cu patru clame ..
daca impingi oglinda intr-o parte ajungi cu degetul in partea cealalta la clame si o poti desprinde

cu grija .. nu trage prea tare de oglinda cand desprinzi sa nu rupi clamele

Avatar utilizator
Ruch0
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 01, 2011 1:45 pm

Mesaj de Ruch0 » Mar Apr 26, 2011 9:59 pm

cu degetul in nici intrun caz nu pot sa ajung...poate doar cu o surubelnita...apropo oglinda ii pe stanga lovita intro parcare(incerc sa scot oglinda k sa ii pot face carcasa k ii spart si am o gaura in ea).......

mai am niste suruburi care tine carcasa de ornamentul ala negru din jurul sticlei...pe alea nu le pot misca..
oricum ms mult...o sa incerc maine si o sa te anunt ce am reusit...

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Carisma”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori