Problema Flansa Amortizor Dreapta Fata

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Carisma
Avatar utilizator
bogdan_cauia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 04, 2010 1:30 pm

Mesaj de bogdan_cauia » Joi Dec 16, 2010 9:06 pm

Buna ziua !

am schimbat amortizoarele la un service si se pare ca acei *mesteri populari * nu au montat flansa de amortizor pe pozitia corecta. Dupa vre-o 3 luni s-a auzit un zgomot cand viram. Zgomotul foarte pronuntzat la viratul rotilot pe loc. Am schimbat flansa cu una noua dar zgomotul a reaparut. Va rog sa ma ajutati cu un sfat ! Ce ar putea produce deteriorarea rapida a flansei ?

Avatar utilizator
mufac
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 18, 2010 2:07 pm

Mesaj de mufac » Dum Dec 26, 2010 5:03 pm

Verifica daca ansamblul arc-amortizor este montat corect si daca pica perpendicular pe flansa.O montare incorecta poate duce la deteriorarea rapida a flansei.Daca totul e in regula atunci intervine problema calitativa a piesei inlocuite.Bafta!

Avatar utilizator
sfy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 12, 2012 8:03 pm
Contact:

Mesaj de sfy » Mie Sep 19, 2012 7:34 pm

dragi posesori de carisme spuneti-mi si mie fratilor masinile voastre ma refer la carisme din 2000-2004 tot asa sunt mai lasate de spate si mai ridicate de fata. a mea nush spatele e lasat nu rau dar e fara de partea din fata. amortizoarele nu sunt k sunt in stare foarte buna nu bat nu troncane doar k dak s au pus 2 pers in spate se lasa destul de mult.as face ceva la partea de fata sa o mai las putin k arata aiurea nush..indrumati-ma si pe mn. carisma 2002 did

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Carisma”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori