Distributie

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Carisma
Avatar utilizator
dorukeloo
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 06, 2007 4:35 pm

Mesaj de dorukeloo » Lun Dec 13, 2010 11:27 am

La un service din Timisoara,daca esti din zona iti dau si numele

Avatar utilizator
scorp
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 27, 2010 11:27 pm

Mesaj de scorp » Lun Dec 13, 2010 2:27 pm

man:)) is din bucuresti mersi oricum !

Avatar utilizator
dorukeloo
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 06, 2007 4:35 pm

Mesaj de dorukeloo » Mar Dec 14, 2010 10:45 am

Tu ai insistat, dar lasand gluma la o parte....cauta tati si sigur o sa gasesti mai ieftin.Fereste-te de reprezentante ca acolo e scump.S-auzim de bine!

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Mar Dec 14, 2010 1:51 pm

intreaba-l pe marius_mayer. e din Bucuresti, are Carisma si pe deasupra pare si meserias. Poate iti da cel mai bun sfat pentru Bucuresti
Mai este si Paisan insa foarte foarte rar intra doar ca sincer, eu am mai discutat cu el pe telefon, jos caciula pentru el.

Avatar utilizator
scorp
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 27, 2010 11:27 pm

Mesaj de scorp » Mar Dec 14, 2010 2:38 pm

caut stai linistit insa sunt foarte scumpi ... mersi pentru sfaturi !

Avatar utilizator
mayer_maryus
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 24, 2008 12:19 pm

Mesaj de mayer_maryus » Mar Feb 22, 2011 10:40 am

QUOTE (scorp @ Dec 14 2010, 02:38 PM) caut stai linistit insa sunt foarte scumpi ... mersi pentru sfaturi !


SCORP nu te supara dar cat ai vrea sa se ceara? vreo 100roni ar fi ok ? ai mare grija unde o faci ca s-ar putea sa te coste mult mai mult dupa aia!!!

si eu unu nu schimb doar cureaua de distributie ori vii cu kitul complet de curea+ role + pompa de apa , ori nu o mai faci ... sau daca tie iti place sa platesti de 2 ori manopera e treaba ta...
pe langa asta eu te-as sfatui sa cumperi si curelele de accesorii (servo cu aer si alternator) ca montajul este gratis

apropo dureaza ceva la gdi....

Avatar utilizator
sfy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 12, 2012 8:03 pm
Contact:

Mesaj de sfy » Mar Sep 04, 2012 6:08 pm

sal si eu mi am cumparat piesele de distribitie , rola intinzatoare marca ina,cureaua contitech, pompa de apa ruville, si cureaua alternator bosch acum am un mecanic bun care lucreaza la opel si mi-o face cu 250 ron eu zic k e bn si baiatul e meserias face orice masina. Nu mai vroiam sa iau pompa de apa k am schimbat-o aku 80 000 dar mi a spus sa o iau k sa nu dau de altele.

aveti idee pt distributrie in afara de rola intinzatoare mai e vreo rola???

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Carisma”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori