Difuzoare Stoc Carisma

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Carisma
Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Dum Mai 16, 2010 7:00 am

Ieri la un pahar de Cola si soare pe cer m-am pus sa imi desfac usile, sa curat de praf prin ele, degresare,etc. Un fel de operatie care cred eu ca trebuie facuta periodic (la 1-2 ani) in Romania datorita prafului existent pentru a lungi "viata" contactelor de prin usa. Recunosc rusinos ca nici eu nu o fac periodic dar ma rog...


Totodata, vazand usa goala, mi s-a pus pata sa imi schimb difuzoarele la Carisma asa ca intrebare: stie cineva dimensiunile stoc pentru difuzoare sa imi caut ceva modele compatibile ca dimensiune. S-au cine le-a schimbat si se "pupa" fara adaptari alte difuzoare, poate sa imi zica ce model de difuzor a pus sa caut dimensiunile lui?

In cazul meu ma intereseaza Carisma>2000 dar oricum topicul cred ca e bine sa fie pentru ambele generatii de Carisme...

Pentru Carisma mea, pozele cu difuzoarele stoc se gasesc la mine in jurnal in postul asta...

Multumesc anticipat..

Avatar utilizator
calvaree
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 06, 2010 5:32 pm

Mesaj de calvaree » Lun Mai 17, 2010 1:09 pm

salutare chacha,am schimbat eu difuzoarele in usi,de fapt le-am pus in usi ca la mine cele din fata erau in bord,dar acolo am pus tweetere si in usi am pus difuoare pentru home theatre,suna foarte bine in comparatie cu cele stoc,si s-au potrivit in locasul lasat de ei acolo,numai ca nu stiu cum vrei sa le pui,la mine se vad,deci sunt cu,conu in afara,nu au panza de protectie,si asa e si sistemul de prindere al difuzoarelor pe afara,arata ok,dar nu stiu preferintele tale...oricum eu zic,ca daca tot vrei sa pui altele,atunci sa fie mai bune in sunet decat cele stoc...si poate sa arate si altfel atunci decat stoc,asta e parerea mea,stii ca eu sunt cu schimbarile
daca vrei sa le schimbi pentru ca nu mai merg,si vrei tot stoc,atunci am eu bune,ce am dat jos de la mine,cele de pe spate dupa cum am vazut in poza cu ale tale,cred ca sunt identice,doar ca ale mele sunt philips...dar nu cred ca asta e motivul pentru care le schimbi,nu cred sa nu mai mearga doar ca am luat in calcul si varianta asta

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Lun Mai 17, 2010 1:27 pm

QUOTE (chacha @ May 16 2010, 07:00 AM) .... operatie care cred eu ca trebuie facuta periodic (la 1-2 ani) in Romania datorita prafului existent pentru a lungi "viata" contactelor de prin usa. ....


De unde le scoti?

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Lun Mai 17, 2010 5:55 pm

@driverx: E o parere de om cu masina care are 8-9 ani vechime si se tine bine, fara contacte duse, poate mai bine decat altele noi...si poate mult mai exploatata, nefiind "printesa" de plimbare doar pe asfalt...
@calvaree: difuzoarele mele stoc sunt ok dar cum s-ar zice, vreau mai mult. Deci nu am nevoie de stoc, mersi mult. Si vreau pe dimensiune, in general imi place originalul (stii de la piese cum o tratez) si nu vreau sa se vada nimic schimbat. Pe acelasi principiu, nu mi-am cumparat cotiera de 2 ani , ca gaseam cotiere nichelate/imitatie de lemn/piele si altele de vitan la 50 de lei bucata "mai smechere decat aia originala, sefu' "

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Carisma”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori