Modificari Carisma

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Carisma
Scrie răspuns
Avatar utilizator
calvaree
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 06, 2010 5:32 pm

Mesaj de calvaree » Dum Iul 25, 2010 11:15 am

multumesc mul ssTour,asa e am intrat eu in atentia "mecanicilor" (spun asta pentru ca sunt unele asistente care dau injectia de zici ca vor sa scoata rugina din vene ) e mai simplu la auto reconditionarea,la noi trebuie timp,si eu sunt un om "foarte rabdator"

masina o sa isi primeasca partea de atentie pe saptamana care urmeaza,daca Dumnezeu ajuta,si imi dau drumul astia de aici,am avut mai mult timp sa ma gandesc la anumite aspecte la care aveam prea multe idei,si nu reuseam sa aleg una....spre exemplu consola,vroiam sa o schimb radical,dar cand m-am apucat de treaba,a inceput sa imi placa spatiul lasat de fabrica de langa schimbatorul de viteze,asa ca am ales doar modificari minore....porcaria e din partea finantelor,astea ma tin in loc(am vreo 7 nunti anul asta )dar mergem inainte,daca tot m-am apucat vreau sa duc proiectul pana la capat,oricat ar dura...
multumesc inca o data pentru urari ,si multa sanatate iti doresc si tie,si sa nu ai parte de service nici tu nici masina

Avatar utilizator
adycted
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Dec 02, 2010 12:09 am

Mesaj de adycted » Joi Apr 14, 2011 3:08 am

Salutare, ma intereseaza si pe mine sa imi fac bordul piele neagra, zi-mi si mie un pret si spune-mi cum am putea lua legatura, poate ma ajuti sa fac mai multe la carisma mea. Contra cost bineinteles Stima !

Avatar utilizator
mayer_maryus
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 24, 2008 12:19 pm

Mesaj de mayer_maryus » Joi Apr 14, 2011 10:37 am

cand ai desfacut consola dupa mijloc , e prinsa doar in cleme?
nu de alta dar trebuie sa dau jos ecranul de la navi si tre sa umblu pe acolo )

Avatar utilizator
FlorinS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 13, 2010 6:08 pm

Mesaj de FlorinS » Lun Apr 18, 2011 10:43 pm

salut fain ineriorul a iesit beton , m-ar interesa si pe mine sa fac un eleron da mi cateva sfaturi cum asi putea sa il fac

Avatar utilizator
calvaree
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 06, 2010 5:32 pm

Mesaj de calvaree » Sâm Apr 23, 2011 3:20 am

salutare tuturor
in primul rand imi pare nespus de rau ca nu am mai postat nimic aici,din pacate masina a ramas la ujn stadiu nasol,in sensul ca nu am mai facut nimic la ea,saptamana trecuta an turnat o matrita pentru scaune,si acum caut piele sa le tapitez,le voi face din spuma presata,sa ajute Dumnezeu sa iasa,si ne-am scos,e o varianta foarte iefina la scaune sport...a fost o provocare pentru mine de cand m-am apucat de masina,si cred ca sunt pe cale sa am rezultate dupa atata timp,deasta nu am mai postat
adycted : te ajut cu placere cu idei si sfaturi,sa nu repeti greseli pe care eu le-am facut deja...o sa iti ls PM cu id-ul meu,sau mi se pare ca am id-ul accesibil aici pe mitsu te salut cu respect
mayer_maryus: partea de sus a concolei,cea cu ceasul e prinsa doar in clame,daca tragi cu grija de ea,trebuie sa iasa,iar partea de jos are 2 surubele,pe care o sa le vezi dupa ce dai partea de sus,in rest tot cu clame si ea...mult succes la treaba
FlorinS: cauta undeva lut galben,amesteca-l cu apa,fa-ti rost de manusi de latex,ia niste marimi cu ceva scanduri,si fa eleronu din lut pe ceva,il poti lucra usor si poti da ce forma vrei,dupa ce ai forma dorita,lipeste pe ea ceva nailon subtire,subtire,asigura-te ca e totul acoperit si pe urma cu MODEL GIPS(trenuie sa gasesti la depozite de constructii) toarna matrita peste el,ai grija sa fie din 2 parti....e destul de complicat si daca e piesa mare e munca fizica la manevratul matritei,eu asa am procedat la scaune,si matrita a iesit perfect,acuma trebuie sa finisez si sa torn scaunul propriuzis.
dupa ce ai matrita de eleron,eu as proceda asa: as asigura matrita cu folie,as turna sp[uma de polieuretan,si as avea eleronul,aspoi cu fibra de sticla imbraci frumos spuma,chituiesti vopsesti si montezi pe masina....
sper ca am fost cu ceva de folos cererilor voastre,chestia e ca e 2 noaptea,si tocmai de am ajuns de la un drum lung,si cu greu realizez ce scriu,o sa revizuiesc maine totul


cu respect
calvaree

Avatar utilizator
FlorinS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 13, 2010 6:08 pm

Mesaj de FlorinS » Sâm Apr 23, 2011 1:52 pm

ms o sa incerc dar nu prea am timp sa ma ocup si nici priceperea necesara daca iasa ceva te anunt ms mult si paste fericit

Avatar utilizator
Ruch0
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 01, 2011 1:45 pm

Mesaj de Ruch0 » Mar Apr 26, 2011 10:19 pm

Mai pune niste poze cu scaunele daca ai reusit sa le faci...apropo...la carisma mea 98 am ars becut de la clima(cel din stanga, de unde reglezi temp), si becul de la ceas...imi poti zice cum pot sa le schimb...am scos casetofonul si am vazut ca, clima ii formata dintr-un intreg...air la becul de la ceas nush cum sa ajung...am scos toate suruburile si le dupa frana de mana, si din laterale da tot nu am putut sa ridic consola centrala....apropo la ceas ce fel ce bec trebe...led sau poate stie careva vreo serie k sa ma duc sa il cumpar...

p.s. unde gasesc filtrul de polen si cum pot sa il curat...am un miros de statut in masina cand dau drumul la aer fara sa fie conditionat...

Avatar utilizator
wartech24
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Noi 21, 2010 12:13 am

Mesaj de wartech24 » Mar Apr 26, 2011 10:52 pm

cu o surubelnita plata poti scoate partea de sus unde e ceasul ..
bagi surubelnita cu grija in zona punctelor marcate si scoti afara
e prinsa doar in clame


Avatar utilizator
Ruch0
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 01, 2011 1:45 pm

Mesaj de Ruch0 » Mie Apr 27, 2011 10:25 am

ms ms ms ms...mai ajutat enorm....ms inca o data...

Avatar utilizator
Ruch0
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 01, 2011 1:45 pm

Mesaj de Ruch0 » Lun Mai 02, 2011 2:01 pm

Apropo stie careva unde se pot face remapari pentru carisma din 98 motor 1.9 td...stiu k mia spus un prieten k nu se fac remapari la masinile de dinainte de 2000

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Carisma”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori